Instytut Kultury Miejskiej (Audytorium), Targ Rakowy 11

21 października 2023, 20:00

MIR

Skład: Bartosz Weber – gitara/elektronika, Miłosz Pękala – perkusja/elektronika

MIR jest duetem dwóch instrumentalistów – głównie perkusisty Miłosza Pękali i głównie gitarzysty (oraz samplerzysty) Bartosza Webera. Powstał w roku 2018 i zapoczątkował działalność mikro oficyny Tapes Webala, wypuszczając album On the Rim w roku 2020. Praca nad muzyką inspirowaną Solaris Stanisława Lema, oraz krótkimi metrażami z początku wieku dała muzykom okazję do stworzenia nowego materiału, który ukaże się we wrześniu 2023 również nakładem Tapes Webala. 

MIR spina zainteresowania Pękali i Webera światem elektroniki i muzyki instrumentalnej przełomu wieków. Znajdziemy tu nawiązania zarówno do Raymonda Scotta, jak i rozbuchane aranżacje reprezentantów norweskiego jazzu i bardziej minimalistycznego podejścia sceny postrockowej z Chicago. 

Obaj muzycy mogą pochwalić się pokaźną dyskografią. Weber był przez lata szefem grupy Baaba, razem z Pękalą są związani z Mitch&Mitch, oraz wytwórnią Lado ABC.

 

HAŁVVA feat. Timothée Quost

Skład: Kamil Piotrowicz – fortepian/syntezatory/elektronika, Jacek Prościński – perkusja/elektronika, Timothée Quost – trąbka/elektronika

Muzycy o projekcie:
HAŁVVA to nasza ulubiona przekąska. Choć bardzo kaloryczna, to też bardzo pożywna. To zbity eklektyczny organizm, wyrób elektroniczno-modularny, intensywny, gęsty i niezdrowy. Nostalgia przełamana hyperaktywną euforią, gdzie radykalny brutalizm spotyka się z orbitalną słodyczą przewidywalności.

O muzykach:

Kamil Piotrowicz – pianista, kompozytor, nominowany do nagrody Fryderyk 2019 oraz Fryderyk 2017 za autorskie albumy „Product Placement” oraz „Popular Music”. Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, HAŁVVA, Wojtczak / Piotrowicz, LAWAAI i Il Mare. Piotrowicz jest w trakcie pianistycznych studiów doktoranckich w The Royal Academy of Music w Aarhus. Wcześniej ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Piotrowicz jest współtwórcą festiwalu Idealistic Festival oraz niezależnego wydawnictwa Howard Records. Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną Pro Arte czy Młody Twórca Kultury Miasta Gdańska. Koncertował w wielu państwach Europy, ale prezentował swoją muzykę także w Afryce, a w tym roku również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jacek Prościński – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, od lat aktywnie działający na trójmiejskiej scenie muzycznej – współtworzy projekty: LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety Lasy i HAŁVVA. Gra również w zespole Perfect Son Tobiasza Bilińskiego i należał do nieistniejącego już kolektywu delay ok. Od 2019 roku intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0.

Timothée Quost – francuski trębacz, improwizator i kompozytor, który obecnie dzieli życie między Paryż i Kopenhagę. W swojej twórczości unika wyraźnych etykiet stylistycznych. Edukację zaczął od klasyki, następnie ukończył jazzowy kierunek w paryskim konserwatorium i szybko zainteresował się free jazzem oraz szeroko pojętą muzyką improwizowaną. Wykorzystując elektronikę, Quost wypracowuje bardzo indywidualny język muzyczny. Do tej pory współpracował m.in. z Joachimem Kuhnem czy National Jazz Orchestra, ale przede wszystkim prowadzi autorskie projekty (nagradzany sekstet QUOSTET czy grupę Octopulse), a także koncertuje solo. Jest w trakcie studiów doktoranckich w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Bilety:

Ulgowy (dzieci, młodzież, studenci i seniorzy) 40 zł I pula, 50 zł II pula 

Normalny 50 zł I pula, 60 zł II pula 

Zniżka na Kartę Mieszkańca, Kartę do Kultury i Kartę Dużej rodziny to 10% 

Bilety