Muzyka filmowa to nie tylko element tego, co oglądamy na ekranach kinowych lub w kinie domowym, ale także niezależna twórczość, obecna w świadomości pokoleń, a także słuchaczy i słuchaczek.

Wybitne nazwiska kompozytorów i kompozytorek wpisały się na stałe w popkulturę i często, nawet nie mając świadomości, kto skomponował dane kompozycje, znamy je bardzo dobrze i kojarzymy. 

Nowy cykl koncertowy w Instytucie Kultury Miejskiej ma na celu przybliżyć twórczość uznanych polskich kompozytorów, artystów młodego pokolenia, ale też pokazać w jaki sposób twórczo interpretują je polscy muzycy i muzyczki – wybitne postaci polskiej sceny awangardowej i alternatywnej. 

Podczas wieczorów koncertowych zagrają premierowy lub bardzo rzadko prezentowany materiał. Wszystko w celu podkreślenia jak niezwykłą dziedziną sztuki jest muzyka filmowa.

 

Cena biletów:

Normalne: 60 PLN

Ulgowy (Studenci, uczniowskie, seniorzy): 50 PLN 

Zniżka na Kartę Mieszkańca, Kartę do Kultury i Kartę Dużej rodziny to 10%

Bilety

 

1 grudnia, g. 20.00

The Roadhouse Band plays Music of Twin Peaks

Skład: Hubert Zemler – perkusja, elektronika, nadzór; Bartłomiej Tyciński – gitara; Jerzy Rogiewicz – instrumenty klawiszowe, wibrafon; Magdalena Gajdzica – głos, flet; Tomasz Duda – saksofony, klarnety; Piotr Domagalski – kontrabas

Serial “Miasteczko Twin Peaks” powstał w latach 90. i dziś nosi już miano kultowego. Stworzyli go scenarzysta Mark Frost i reżyser David Lynch. Fabuła toczy się wokół śledztwa prowadzonego przez agenta FBI Dale’a Coopera (w tej roli Kyle MacLachlan), który próbuje znaleźć sprawcę morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer (Sheryl Lee). Stopniowo widzowie poznają mroczne tajemnice i prawdziwe twarze mieszkańców sennego miasteczka. Niezwykłą, pełną niepokoju atmosferę serialu współtworzy muzyka, której autorem jest Angelo Badalamenti. 

Specjalnie powołany przez Huberta Zemlera, jednego z najwybitniejszych polskich perkusistów, zespół, wykona utwory włoskiego kompozytora i usłyszymy melodie, które znają pokolenia, a które na stałe wpisały się w świadomość pokoleń, wychowanych na serialu Dawida Lyncha.