Instytut kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

29 września 2018, 11:00 - 29 września 2018, 12:30

 

Co to jest miasto? Każdemu wydaje się, że wie, dopóki nie usłyszy takiego pytania. Biblioteki pełne są odpowiedzi, ale my chcemy dotknąć miasta bezpośrednio.  zMYŚLne zabawy – warsztaty filozoficzne dla dzieci to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Filozofia w IKM. Zapraszamy na spotkanie już 29 września o godz. 11.00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Postanowiliśmy zapytać dzieci i razem z nimi zastanowić się, czym jest miasto, którego doświadczają. Będziemy zwiedzać, ale nie na nogach, tylko przy pomocy myśli, dzięki czemu zbadamy nie tylko przestrzeń, ale i czas miasta, jego faktyczność, ale również jego możliwości. Nasze myśli to najlepsza zabawka, którą zawsze mamy przy sobie. Będziemy dzielić się myślami, a żeby to było możliwe, wykonamy różne ćwiczenia warsztatowe metodami filozofowania z dziećmi.

Warsztaty poprowadzi Paweł Paniec, znany z inicjatyw popularyzujących edukację filozoficzną wśród dzieci i dorosłych, między innymi, autor projektów „Myśl dojrzała”, „Mapa myśli”, „Tato, a kto to?”.

Jak zapisać się na wydarzenie?

Wstęp na warsztaty jest darmowy. Prosimy o zapisanie się (od 5.09) pod adresem: https://zmyslnezwiedzanie.evenea.pl/. Wiek uczestników: 6 – 9 lat

Kolejne terminy warsztatów zMYŚLne zabawy: 6 i 13 października.

FIlozofia w IKM to nowy cykl, w ramach którego od września w Instytucie Kultury Miejskiej odbywać się będą warsztaty dla dzieci i opiekunów, wykłady, spotkania, projekcje filmowe, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią w tytule.

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia.

Powiązane projekty