Jaki wpływ na nas mają media społecznościowe? Na pierwszy rzut oka dają nam niezwykłe możliwości – przestrzeń do dzielenia się swoim życiem i chłonięcia doświadczeń innych. Co raz częściej zyskujemy jednak świadomość co do ich ciemnych stron – prowadzenia do zaburzeń koncentracji i stanów depresyjnych.
Zapraszamy na marcowy seans z cyklu “Między nami”. Tym razem pretekstem do podjęcia ważnego tematu społecznego będzie film (. ) w reż. Susanne Regina Meures
Czternastoletnia Leonie jest influencerką, mieszkającą z rodzicami pod Berlinem. Ma ponad milion fanów, a korporacje nieustannie wysyłają jej produkty do reklamowania na Instagramie. Matka z ojcem szybko zdają sobie sprawę z finansowego potencjału córki i zostają jej menadżerami. Chcą, aby miała lepsze życie niż oni – we wschodnim Berlinie, przed upadkiem muru. Oddają się całkowicie karierze Leo, ale życie dziewczyny złożone z reklamowanych postów, negocjacji z markami produktów, presji fanów oraz hejterów, zamienia się w wypełnione nieustającą presją więzienie. Reżyserka Susanne Regina Meures przez cztery lata obserwuje sukces komercyjny nastolatki oraz próbujących nadążyć za nim rodziców.
Po filmie zapraszamy na rozmowę z psycholożką Dorotą Dot Okulicz, którą poprowadzi pedagożka Marysia Pyrek.
ᴅᴏʀᴏᴛᴀ ᴅᴏᴛ ᴏᴋᴜʟɪᴄᴢ – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, eventowiec, marketingowiec, podcasterka, mindfulness coach. Artystyczna dusza twardo stąpającą po ziemi. Organizuje autorski event Myśli Gonitwa, działa w fundacji Można Zwariować, tworzy podcast „FLOW your mind!” i śpiewa. Medytuje, pisze, ćwiczy jogę. Uwielbia teatr (od strony widzki i twórczyni), jazdę samochodem, bycie w ruchu i kontakcie z ludźmi, dzianie się.
ᴍᴀʀʏsɪᴀ ᴘʏʀᴇᴋ – edukatorka, pedagożka teatru, aktywistka działająca na rzecz podnoszenia dobrostanu młodych ludzi. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury oraz współautorka pierwszej w Polsce ciałopozytywnej w Polsce kampanii dla młodzieży SPÓJRZ NA SIEBIE. Słucha nastolatków a następnie buduje projekty, które umożliwiają im na artystyczną ekspresję, ale także (a może przede wszystkim) wzmacniają ich pewność siebie.