ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER
26 października 2019, 09:30 - 26 października 2019, 22:00

Music Jam to wyjątkowe święto muzyki i technologii. Spotykamy się w jednym miejscu i czasie, by wspólnie łączyć świat IT ze sferą dźwięków. Podczas 12-godzinnego maratonu będziemy tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem niezależnie od ich postaci – od tworzenia na perkusji przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach od Arduino po ułożenie utworu składającego się w piękną całość z dźwięków wydawanych przez oscylatory. Ważne jest, aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie.

Wydarzenie jest PŁATNE (20 zł) i odbędzie się w Gdańskim Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Wydarzenie kierowane jest do każdego fana muzyki. I tyle. Jeśli muzyka daje Ci radość, to technologia z pewnością nie będzie problemem. Ważne tylko, abyś miał ukończone 18 lat!

Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. Na potrzeby MUSIC JAM – proponujemy wam wykorzystanie muzyki z domeny publicznej, np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców na wolnych licencjach. Zawsze zwracajcie uwagę, czy wykonanie nie jest objęte prawami autorskimi majątkowymi!

W Medialab Gdańsk zrekonstruowaliśmy XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Nasze wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackatonu – udostępnimy je na CC-BY-SA. UWAGA: wykorzystanie choć fragmentu z udostępnionych przez nas zaśpiewów daje wam szansę na specjalne laury od Instytutu Kultury Miejskiej. Bierzcie i używajcie! USE IT a właściwie REUSE IT and GOOD LUCK!

Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania:
💻 polona.pl – wpisując nazwisko dowolnego kompozytora, w wynikach wyszukiwania (np. Moniuszko) zawsze odnajdziecie jakieś nuty;
💻 Europeana Music – europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie!
💻 A przede wszystkim nasze XVII-wieczne zaśpiewy. Mogą być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto
Partnerzy: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Muzyka i Technologia, Muzyk.net

Więcej szczegółów na http://musicjam.pl/