Brama główna do Cmentarza Srebrzysko, ul. Srebrniki 12, 80-282 Gdańsk
3 listopada 2019, 12:00 - 3 listopada 2019, 13:30

3 listopada o 12.00, zapraszamy na spacer po Cmentarzu Srebrzysko, podczas którego odwiedzimy miejsca spoczynku dziewięciu niezwykłych kobiet, wybitnych gdańszczanek, zarówno tych dobrze znanych, jak i tych nieco zapomnianych. Startujemy spod bramy głównej do Cmentarza Srebrzysko, ul. Srebrniki 12, 80-282 Gdańsk

Nawiedzimy groby m.in. Anny Walentynowicz, Aliny Pienkowskiej i Róży Ostrowskiej. Będziemy wspominać ich biografie, osiągnięcia i role, jakie pełniły w życiu miasta, regionu i kraju. Oddamy im cześć chwilą milczenia. Spacer będzie trwał ok. 1,5 godziny. Ze względów ekologicznych prosimy o nie przynoszenie zniczy.

Wstęp wolny

Przewodniczka:

Agnieszka Chylińska – pochodzi z Krynicy Morskiej, przygodę z Gdańskiem rozpoczęła w 2003 r. i od tamtej pory nie wyobraża sobie mieszkania poza Trójmiastem. Absolwentka kulturoznawstwa i skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie pracuje w norweskim wydawnictwie w Sopocie. Czas wolny spędza eksplorując zakamarki Trójmiasta. Oprowadza po terenach byłej Stoczni Gdańskiej śladami kobiet. Uwielbia spacerować po cmentarzach.

Organizator:

Instytut Kultury Miejskiej / Projekt Metropolitanka

Instytut Kultury Miejskiej 2019