ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Jana Bosko, Gościnna, Gdańsk, Polska
18 czerwca 2021, 20:00 - 18 czerwca 2021, 21:00
Fundacja Horyzonty Sztuki i Instytut Kultury Miejskiej serdecznie zapraszają na koncert pod szyldem Akademii Gdańska, które odbędzie się 18 czerwca o godzinie 20:00. Na wydarzenie będą obowiązywały bezpłatne wejściówki. Do zarezerwowania TUTAJ. Koncert będzie również streamowane na YouTube Instytutu Kultury Miejskiej
“Bałtycka syrena”, “słowicze gardło” to jedne z nielicznych epitetów jakimi opisywana była Konstancja Czirenberg – słynna gdańska śpiewaczka i instrumentalistka żyjąca w pierwszej połowiesiedemnastego wieku. Jak pisał Charles Ogier, w swoim dzienniku z roku 1636 r. – „Kto ujrzał Konstancję Czirenberg, ten zaznał najszczęśliwszego dnia”.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory z mediolańskiego zbioru Flores Praestantissimorum Virorum, po raz pierwszy, rozbrzmiewać będą w Kościele Św. Jana Bosko na Oruni, w dzielnicy w której niegdyś rezydowała rodzina Czirenbergów.
Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca o godzinie 20:00, wykonawcami będą artyści specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej: Dagmara Barna – Kosowicz, Anna Zawisza (sopran), Katarzyna Olszewska, Victoria Melik (skrzypce), Katarzyna Czubek, Marcin Skotnicki (flet prosty), Danuta Zawada (altówka), Anna Jankowska (wiolonczela), Anna Wiktoria Swoboda (teorba) oraz Agnieszka Wesołowska (klawesyn).
Koncert ten, nie będzie tylko okazją do usłyszenia pięknej muzyki ale i szansą na nabycie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Miasta Gdańska. Opatrzony głosem eksperckim Prof. Andrzeja Januszajtisa projekt, przybliży publiczności sylwetkę Konstancji Czirenberg i obraz siedemnastowiecznego Gdańska.
Projekt realizowany jest we współpracy Instytutem Kultury Miejskiej oraz Parafią Św. Jana Bosko, współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańska. Wstęp na wydarzenie bezpłatne. Identyfikacja wydarzenia: Natalia Koniuszy

Powiązane projekty