Termin: 14 marca, godz. 19.00

Obowiązują bezpłatne zapisy od 28 lutego (godz. 10:00) – Kliknij tutaj

Czas trwania: 1h 30min.

Miejsce: Audytorium, Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11, Gdańsk

 

Marta Niedźwiecka 

O zmierzchu  

Nowe myślenie na nowe czasy 

 

Wydawnictwo W.A.B. 

 

 

Jak uwolnić swoje myślenie? 

Jak rozwinąć umiejętność oglądania spraw z różnych perspektyw?
Jak zrozumieć swoje emocje i odzyskać seksualność?
Co zrobić, żeby nasze związki były zdrowsze? 

Jak budować najważniejszą relację – ze sobą? 

 

OTO PODPOWIEDŹ, JAK MIERZYĆ SIĘ Z WŁASNYM ŻYCIEM, NIE TRACĄC ROZUMU I GODNOŚCI CZŁOWIEKA 

 

Druga część bestsellerowej i świetnie przyjętej książki Marty Niedźwieckiej – ikony wsparcia psychologicznego, psycholożki i sex coach, doświadczonej w terapii w obszarze relacji i wyzwań emocjonalnych, zarówno w ramach terapii, jak i na warsztatach rozwojowych. W O zmierzchu II ponownie pokazuje znane problemy z szerszej perspektywy, zachęcając do niezależnego myślenia, opieki nad sobą i uwolnienia się od wpływu kultury i konwencjonalnego wychowania. 

 

Marta Niedźwiecka od 2019 roku prowadzi autorski podkast O Zmierzchu  – będący niezmiennie jednym z najpopularniejszych w Polsce – w którym buduje bezpieczną przestrzeń do konfrontacji
z najbardziej wrażliwymi sferami ludzkiego życia. 

 

Autorka o książce: 

„W pierwszym sezonie i tomie „Zmierzchów” przedstawiałam zupełne podstawy. Teraz przyszedł czas na przejście poziom wyżej. Przeczytasz więcej o ciele, seksualności, o tym, jak uwalniać siebie od determinizmów kultury i wychowania. Bardzo dużo miejsca poświęciłam także myśleniu. Ale nie temu pojmowanemu kolokwialnie, a prawdziwej sztuce myślenia, bez której bardzo trudno zacząć jakiekolwiek zmiany w życiu –  połączonej z emocjami, z czuciem, a także wyswobodzonej od przeróżnych przymusów i automatyzmów.  Pozwala to jasno zobaczyć, jak kompleksy kulturowe i nasze osobiste historie utrudniają nam osiąganie spokoju i satysfakcji. Bez myślo-czucia nie wyobrażam sobie zmierzenia się z naszymi psychicznymi głębinami i mrokiem. Wszystkie emocje, jeśli dobrze się o nie zadba, będą działały niczym paliwo rakietowe – będą motywować i dawać poczucie celowości, zwiększać zaangażowanie, zdolność do nauki i dostosowanie do realiów. Ciągle staram się was przekonać, że warto się emocjom przyglądać, przyjąć je i zrozumieć.”

 

Spotkanie prowadzi Przemysław Staroń – nauczyciel i wykładowca, z wykształcenia psycholog i kulturoznawca. W 2018 uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku. Finalista Global Teacher Prize 2020.
Autor książek, współtwórca akcji edukacyjnych i społecznych.