Zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej webinarium z cyklu „Sztuka to praca”. Podczas spotkania „Jak wyceniać swoją pracę twórczą?” opowiemy o tym, jak szacować wartość swoich prac i projektów, przedstawimy zasady wyceny pracy twórczej oraz zasady sprzedaży praw autorskich. Webinarium obędzie się 29 września (środa) w godz. 10:00-11:30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej i poprowadzi je Magdalena Miernik (lookreatywni.pl). 

Podczas webinarium opowiemy:

  • jak wyceniać swoją pracę twórczą?
  • o sposobach dyspozycji prawami autorskimi, czyli za co twórca może żądać wynagrodzenia?
  • o autorskich prawach majątkowych jako przedmiocie obrotu gospodarczego
  • o tym, jak rozmawiać z klientem o wynagrodzeniu za sprzedaż praw autorskich?
  • o co zadbać negocjując umowę z klientem?

Prowadząca:

Magdalena Miernik – adwokat wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie i aplikantka rzecznikowska w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych. Prawnik świadczący pomoc prawną dla naukowców, przedsiębiorców i twórców w ramach której specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Promotorka wiedzy na temat prawa własności intelektualnej. Założycielka firmy prawniczej Lookreatywni Law For Creatives (www.lookreatywni.pl) świadczącej wsparcie prawno-biznesowe dla branży kreatywnej, naukowców oraz MŚP. Szkoleniowiec z ponad 7-letnim doświadczeniem w dzieleniu się wiedzą na temat prawa własności intelektualnej w środowisku kreatywnym i naukowym. Ekspert w programach doradztwa prawno-biznesowego dla przedsiębiorców.

Webinarium odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy ogólnodostępne webinaria prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami, w których w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem i drogą zawodową.

Powiązane projekty