Warsztaty online odbędą się: 06.07 (wtorek). Godzina: 14:00-17:00. Zapisy na szkolenie odbywają się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Spotkanie poprowadzą Aleksandra Dymowska i Katarzyna Lis-Radomska.

W tych niezwykłych czasach, aby być najlepszym wsparciem dla młodych podopiecznych istotne wydaje się zarówno poszukiwanie ram teoretycznych wyjaśniających procesy, których jesteśmy na co dzień świadkami, jak i pogłębiona refleksja w gronie specjalistów. Wymiana doświadczeń, idei i dobrych praktyk pozwala na wzbogacanie swojego warsztatu pracy i nabieraniu nowych sił do działania wobec ciągle zmieniającej się sytuacji.

Niniejsze szkolenie jest próbą odpowiedzi na obie te potrzeby i tym samym okazją do szerokiego spojrzenia na sytuację młodzieży w czasach pandemii. Spotkanie będzie łączyć część teoretyczną stanowiącą próbę wyjaśnienia procesów psychologicznych towarzyszących przeżywaniu pandemii przez nastolatków, z częścią praktyczną stanowiącą forum do wymiany doświadczeń.

W części teoretycznej poszukamy odpowiedzi na pytania:
– Jakie zadania rozwojowe realizuje nastolatek i jak może radzić sobie z nimi w pandemii?
– Jak wiedza o tym jak ludzie przechodzą kryzysy i zmiany pomaga we wspieraniu młodzieży w czasie pandemii?
– Jak budować trwałe i angażujące relacje z młodzieżą?
– Jakie narzędzia i metody mogą być pomocne w aktywizowaniu, wspieraniu młodzieży w czasach pandemii?

W części praktycznej znajdzie się miejsce do rozmowy o doświadczeniach związanych z pracą z młodzieżą podczas pandemii zebranych przez prowadzące oraz uczestników szkolenia. Będzie to okazja do omówienia pojawiających się trudności, zmian, wyzwań, a także podzielenia się dobrymi praktykami i skutecznymi rozwiązaniami.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura-Pomorskie”, którego celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury.

Powiązane projekty