Transmisja „na żywo” prelekcji w dniu premiery na kanale Youtube IKM

29 marca 2021, 18:00 - 29 marca 2021, 19:00

Jak dobrze znasz Białoruś i jej kulturę? Zapraszamy na dwa wykłady online Kaciaryny Bychak, która przybliży kulturę naszych sąsiadów.

  • 29 MARCA 2021 ROKU GODZ. 18.00 -19.00
    Webinarium popularnonaukowe o tradycyjnej kulturze Białorusi część II.
    Projekt: (Nie)Obca kultura
    Transmisja „na żywo” prelekcji w dniu premiery na kanale Youtube IKM.
    Prowadząca: Kaciaryna Bychak

Drugie spotkanie to podróż po kulturze materialnej: bogato zdobione stroje, białe jak śnieg ruszniki, tkane kilimy, rzeźbione kufry i słomiane pajączki. Porozmawiamy o tym, kiedy i jak były wykorzystywane ornamenty, czemu służyły i od czego zależał ich kolor. Poznamy tajemnice wciąż żywej tradycji tkactwa.

O Prowadzącej:
Kaciaryna Bychak – doktorantka na Uniwersytecie Szczecińskim (interdyscyplinarne studia z teologii i literaturoznawstwa z ukierunkowaniem na badania nad ludową religijnością w Europie Wschodniej). Regionalistka, edukatorka i menedżerka kultury. Współpracowniczka i realizatorka wielu projektów związanych z kulturą tradycyjną Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. cykliczny projekt “Wokół Tradycji” w Ośrodku Teatralnym Kana, festiwal “Pieśni Bagien” – muzyka Polesia Polskiego, Białoruskiego i Ukraińskiego), pomysłodawczyni i realizatorka inicjatyw regionalnych Dom Tańca Szczecin, Szczecińskie Zgromadzenie Śpiewacze, festiwalu „Lipcówka” we wsi Żółwia Błoć/ k. Goleniowa.

Powiązane projekty