ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Dziennik Nathaniela Gerlacha, to nie tylko opis podróży to wehikuł czasu! Cofa nas do umysłu ludzkiego z XVIII wieku, do tego jak podróżnik patrzył na świat i jak go opisywał. A opis ten wykonany został również w sposób nam już nie znany – specjalnie przygotowanym piórkiem, maczanym w prawdopodobnie również ręcznie zmieszanym medium. Przyjrzyjmy się bliżej literom kreślonym zamaszystym ruchem ręki wiernego kompana podróży – Christiana Fischera. Kiedy? 23 stycznia o godzinie 12.00 na https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.

Poznajcie z nami podstawy XVIII wiecznej Kurrenty. W jej tajniki wprowadzi nas Zuzanna Chróścik. www.scriptofolium.pl. Dziennik pisany ręką Christiana Fischera w latach 1727-30 został w 2020 roku poddany transkrypcji przez zespół pod kierunkiem dr Katarzyny Pękackiej – Falkowskiej a z naszej inicjatywy. Wkrótce wersja po transkrypcji zostanie udostępniona w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.
Wydarzenie odbędzie się w ramach dorocznych obchodów Dni Domeny Publicznej 21-23.01.2021 r.! Zapraszamy na inne wydarzenie: program: http://pracownia.medialabgdansk.pl/ddp2021/