Smog, dwutlenek węgla, odpady oraz inne zanieczyszczenia są obecnie naszymi najcenniejszymi, a zarazem najmniej wykorzystanymi zasobami na Ziemi. Dlaczego? Dowiemy się w trakcie kolejnego wykładu organizowanego w ramach cyklu Miasto 2050. Już 26 marca o 18.00 na https://www.youtube.com/user/IKMGdansk. Spotkanie poprowadzi Paulina Grabowska.
Odpady nie są naszymi problemami, są rozwiązaniami dla takich zagadnień jak kurczącą się ilość metali, degradacja żyznych gleb, narastający problem głodu lub są sposobem adaptacji do nasilających się zmian klimatycznych.
Prelegentka:
Paulina Grabowska jest projektantką innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. W swoim studio NAS-DRA Conscious Design bada oraz projektuje schematy gospodarki o obiegu zamkniętym, procesy łagodzenia zmian klimatu, miejskie farmy, a także wykorzystanie różnego typu zanieczyszczeń jako zasobów. Jest wykładowczynią w School of Form na Uniwersytecie SWPS oraz należy do Brain Trust Boma Global.
Dlaczego Miasto 2050? Australijskie centrum naukowe Breakthrough National Centre for Climate Restoration podaje rok 2050 jako potwierdzony naukowo termin końca ludzkości. Taki scenariusz czeka nas, jeśli rządy i społeczeństwo w dalszym ciągu będą ignorować zmiany klimatyczne. Jest to komunikat dość radykalny w przekazie, jednak pewne jest, że nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych przez człowieka już teraz prowadzi do wyginięcia kolejnych gatunków zwierząt, ostatecznie przyczyniając się do zwiększenia prawdopodobieństwa naszej zagłady. Istnieje więc duża szansa, że w roku 2050 przyjdzie nam funkcjonować w rzeczywistości rodem z postapokaliptycznych filmów science-fiction. – mówi Paulina Cichosz, koordynator cyklu – Z związku z tym serdecznie zapraszam na kolejne spotkania w ramach cyklu, gdyż to również od nas zależy jak będzie wyglądało Miasto 2050.

Dbajmy już teraz
o Miasto 2050

Powiązane projekty