ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Instytut Kultury Miejskiej i Sektor 3.0 serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie online w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Jak sprawnie i angażująco przeprowadzić spotkanie online? Poznajemy ZOOMa. 8 kwietnia 2021 r. (czwartek) 17:00 – 18.30. 

Link do spotkania. Meeting ID: 988 6748 4051. Passcode: 488460

Plan szkolenia:

 1. Praca zdalna – co oznacza i jak zmieniła świat?
  Dzisiaj więcej czasu niż kiedykolwiek spędzamy przed monitorem, tabletem, ze smartfonem w ręku. Zastała nas nowa rzeczywistość i musimy nauczyć się w niej funkcjonować. Nasze spotkanie zaczniemy od analizy i kilku rad na efektywną i przyjemną pracę zdalną.
 2. ZOOM – wzrost popularności i obecna sytuacja
  ZOOM jest na ustach wszystkich. Czym jest ten komunikator i jak działa? Co sprawiło, że jest takim fenomenem?
 3. Podstawowe funkcje ZOOMa
  Jak zaplanować szkolenie online? Jak je przeprowadzić? Jakie elementy powinno zawierać? Z jakich funkcji ZOOMa możemy korzystać? Ciekawostki wykorzystania ZOOMa

Spotkanie poprowadzą:

 • Edyta Teter – Mobilna Doradczyni – Trenerka on-line Sektora 3.0, pedagożka opiekuńcza, nauczycielka edukacji informatycznej, wczesnoszkolnej i przedszkolnej z ponad 26-letnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej. Absolwentka UMCS-u WPiP, mgr Pedagogiki opiekuńczej oraz Studiów podyplomowych: Zarządzanie szkołą, Kształcenie zintegrowane, Mediacja sądowa i szkolna, oraz na Politechnice Lubelskiej: Nauczanie informatyki i technologii informacyjnej; Latarniczka Polski Cyfrowej; Edukatorka Bezpieczeństwa Cyfrowego; Trenerka Kompetencji Cyfrowych: e-Mocni.

  Prywatnie: pasjonatka fotografii, nowych technologii, sztucznej inteligencji, historii Sandomierza, motoryzacji: motocykli, wędrówek po Bieszczadach, muzyki pop lat 80-tych, miłośniczka psów rasy Berneńczyk.

  Kontakt: tel. 605 629 878, e-mail: edyta.teter@sektor3-0.pl

 • Filip Jędruch – Koordynator Sieci Mobilnych Doradców, dziennikarz radiowy, związany z tczewską Fundacją Pokolenia. Zajmuje się także obszarami związanymi z doradztwem marketingowym w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Pasjonuje się aplikacjami i nowymi rozwiązaniami, a także produktywnością. Prywatnie czyta, pisze, słucha i buduje z klocków LEGO.

  Kontakt: tel. 601 374 323, e-mail: filip.jedruch@sektor3-0.pl

Sektor 3.0 – Sektor 3.0 to program, który wspiera wykorzystywanie technologii cyfrowych w działaniach społecznie użytecznych. Program powstał w 2012 r. z inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 2018 roku program został wyróżniony przez Komisję Europejską w ramach „European Digital Skills Award”!

Kim są Mobilni Doradcy programu Sektor 3.0?

To ogólnopolska sieć ponad 80 wolontariuszy, którzy szkolą, doradzają i konsultują, pomagając w ten sposób rozwiązywać techniczne i technologiczne wyzwania organizacji pozarządowych. Do tej pory przeszkolili prawie 15 tysięcy osób i udzielili niemal 9 tysięcy porad.

www.sektor3-0.pl

Akademia Aktywnej Społeczności to realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej projekt wzmacniający kompetencje organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów, aktywistek, edukatorów, edukatorek

Powiązane projekty