Wydarzenie na YouTube Instytutu Kultury Miejskiej

22 kwietnia 2021, 13:00 - 22 kwietnia 2021, 14:30
Dlaczego nawyk wyznaczania celów pomaga w organizacji pracy twórczej? Jakie kryteria pozwalają dobrze formułować cele? Co ułatwia mierzenie postępów i eliminuje potencjalną frustrację, a nawet lęk, który czasem towarzyszy praktyce ich wytyczania? Webinarium odbędzie się 22 kwietnia, w godz. 13:00-14:30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej. Poprowadzą je Paulina Czapska i Anna Szapert z kolektywu Future Simple.
Podczas webinarium pokażemy Ci, jak stworzyć Indywidualny Plan rozwoju zawodowego. Będziesz miał/a okazję dowiedzieć się, czym różni się cel od efektu i dlaczego to istotne, żeby uwzględniać w planowaniu działań obie te kategorie. Nauczysz się prostej techniki mierzenia postępów przy użyciu skali. Zachęcimy Cię do praktykowania metody małych kroków, w ramach której realizacja celu odbywa się poprzez niewielkie, łatwiejsze do wprowadzenia w życie zmiany.
Prowadzące:
  • Future Simple – pomagamy spojrzeć na wyzwania z różnych perspektyw. Zachęcamy do szukania nowych rozwiązań dla starych spraw. Uczymy krytycznego i samodzielnego myślenia. Towarzyszymy w myśleniu o czasie, życiu i zmianach. Pokazujemy, że praca z emocjami jest równie przydatna jak ciągłe poszerzanie wiedzy. Pracujemy z mądrymi ludźmi, którzy od życia i siebie chcą więcej. www.futuresimple.pl
  • Paulina Czapska – trenerka i edukatorka. Od ponad 12 lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Autorka programów społeczno-kulturalnych i wieloletnią członkinią Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Założycielka kolektywu Future Simple.
  • Anna Szapert – edukatorka i terapeutka, wykładowczyni akademicka. Doktorantka na Uniwersytecie SWPS. Od ponad 10 lat wspiera ludzi w zdobywaniu nowych kompetencji i dokonywaniu zmian na poziomie osobistym i zawodowym. Partnerka kolektywu Future Simple.
Webinarium odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi.
Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy ogólnodostępne webinaria prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami, w których w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem i drogą zawodową (premiera pierwszego odcinka 13 kwietnia).
Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook’u „Sztuka to praca”
W pierwszej połowie roku odbędą się jeszcze dwa webinaria:
  • „Pitching: jak prezentować siebie i swoją twórczość?”, 18 maja, godz. 11:00-12:30, prowadzenie: Agata Wittchen-Barełkowska
  • „Tworzysz? Dbaj o swoje prawa”, 15 czerwca, godz. 11:00-12:30, prowadzenie: Mikołaj Maciejewski
Do obejrzenia jest już rejestracja webinarium, które odbyło się w marcu:

Powiązane projekty