Jak rozsądnie zarządzać zasobami w dobie koronawirusa? Czy można zachować zasady zero waste w trakcie kwarantanny?  Jakie mamy obecnie odpadowe wyzwania i jakie korzyści wynikają z aktualnej sytuacji? – na te i inne pytanie postara się odpowiedzieć Kasia Wągrowska z bloga Ograniczam Się. 22 kwietnia o godzinie 12.00 na kanale YouTube IKMGdansk.


Coraz więcej osób w swoim codziennym życiu stara się myśleć o środowisku. Segregacja śmieci stała się obowiązkiem, oszczędzamy wodę, ograniczamy plastik, kupujemy rzeczy w biodegradowalnych opakowaniach itd. Aż nagle przychodzi pandemia… I nasze życie zmienia się diametralnie. Coś tak ważnego jak dbałość o planetę siłą rzeczy schodzi na drugi plan, kiedy zwykłe wyjście po zakupy staje się wyprawą na Marsa, która sama w sobie przybiera rangę misji. Jak w takim wypadku myśleć jeszcze o dbaniu o planetę, kiedy dbanie o samego siebie i swoje zdrowie już samo w sobie jak takie trudne..? I czy jeśli myślimy o środowisku mniej, to powinniśmy mieć wyrzuty sumienia?

Prowadząca:

Katarzyna Wągrowska – Aktywistka społeczna. Autorka bloga Ograniczam Się i książki “Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”(2017). Inicjatorka akcji Givebox Poznań (2016), w ramach której na ulicach miasta uruchomiono 5 szaf do wymiany rzeczami. Współzałożycielka Po-Dzielni (2018) – pierwszego w Polsce freeshopu z prawdziwego zdarzenia, oraz stowarzyszenia Po-Dzielnia Centrum Ekonomii Współdzielenia. Działa na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody (slow fashion), aktywizacji społecznej.

Instytut Kultury Miejskiej 2019