Zapraszamy na wyjątkowe, pierwsze warsztaty online w ramach programu Otwarty IKM. Już w tę sobotę o 11.00 na kanale YouTube IKMGdansk. Spotkanie „Misie, lale i krasnale” przeznaczone jest dla dzieci i dorosłych. którzy wspólnie spędzają wolny czas podczas domowej kwarantanny. W trakcie warsztatów dzieci staną się projektantami i wraz z opiekunami stworzą z zalegających w domach, niepotrzebnych skrawków tkanin – lalkę lub innego stwora.

Podczas warsztatów będziemy tworzyć stworka sensorycznego, czyli zabawkę kształtującą percepcję dotyku u dzieci. Przygotowałam dla wszystkich chętnych wykrojniki, proste elementy, które będzie można zestawiać w różnoraki sposób, dzięki czemu każda postać/lalka może być indywidualnym pomysłem dziecka – mówi Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów.

Organizatorka zachęca, by uczestnicy skorzystali z materiałów, które są już niepotrzebne, ale z różnych względów mogą być sentymentalnie nacechowane, np. zachowane ubranka po dzieciach. Użyte w zabawce – stworzą nową historię! Tkanina jest w tym projekcie bardzo ważnym elementem, bo to ona inspiruje do tworzenia. Poprzez nadawanie materiałom nowego życia, kreuje się nową historię dla stworzenia – lalki.

Przedmiotem moich zainteresowań jest relacja rodzic-dziecko oraz ich twórcze spędzanie czasu, tworzenie czegoś razem. Zależy mi na tym, żeby w ciągu naszego spotkania to właśnie ten mały człowiek stał się osobą dowodzącą – opowiada organizatorka.

Rodziców prosimy o przygotowanie:

  • kleju na gorąco,
  • materiałów/ tkanin,
  • wyciętych elementów wykrojnika,
  • wkładu z poduszek,
  • guziczków,
  • tasiemek,
  • sznurków
  • wypełnieniem w przypadku klejonej wersji mogą być ryż, kasza, soczewica, cieciorka, więc przydadzą się też lejki do wsypywania tych ziaren.

Pobierz wykrojnik (PDF) na warsztaty: >>WYKRÓJ 1 << | >>WYKRÓJ 2<<

O organizatorce:

Aneta Pędraszewska – terenem mojej działalności były do tej pory Warszawa i Łowicz. W Warszawie pracowałam w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w Łowickim Ośrodku Kultury. Od dwóch lat jestem mieszkanką Gdańska, udało mi się współpracować z Centrum Sztuki Współczesnej w Nowym Porcie i zrealizować tam kolonijny projekt „Połaskocz mnie”, a także realizuję projekt „Smakowita Architektura” w centrum zabaw Budumi, Garnizon. Mam ogromną potrzebę tworzenia i obserwowania, jak proces twórczy zacieśnia więzi, jak owocuje w dzieła niebanalne, jak otwiera oczy. Gdziekolwiek mieszkam mam ogromną potrzebę działania i realizowania swoich pomysłów. Zwłaszcza duży nacisk kładę na emocje i wpływ dzieła oraz procesu tworzenia na zachowanie. Gdańsk pokochałam miłością naturalną, chcę tu być i nieść swoją wizje warsztatów.

Powiązane projekty