Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

10 kwietnia 2022, 11:00 - 10 kwietnia 2022, 14:00

AnimOkO. Warsztaty z tworzenia filmu dla dzieci.
9 i 10 kwietnia, godz. 11.00-14.00.
Sień IKM.

Prowadzący: Grażyna Rigall, Konrad Kulczyński.
Zapisy: konrad.kulczynski@gmail.com
Limit: 12 osób (plus opiekunowie).

Fotografia prowadzących.

Warsztaty AnimOkO!

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia krótkiej formy filmowej w technice animacji poklatkowej. Wspólnie wymyślimy historię, osadzoną w konkretnym czasie i miejscu, w której pojawią się wymyśleni, niezwyczajni bohaterowie. Całość zilustrujemy używając różnych technik plastycznych, które ułatwią nam zanimowanie naszej opowieści. Będziemy używać głównie techniki wycinankowej i kolażu.

 

O organizatorach i prowadzących:

Duet twórczy Grażyna Rigall & Konrad Kulczyński od kilku lat współtworzy autorskie filmy animowane oraz animowane wideoklipy muzyczne, głównie w technice wycinankowej, czasem z elementami technik malarskich.

Grażyna Rigall – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Malarka, autorka animacji, ilustratorka książek dla dzieci, graficzka, autorka okładek płyt muzycznych. Projektuje i wykonuje unikatowe lalki, które wykorzystuje w swoich instalacjach. Mieszka i tworzy w Sopocie.

Konrad Kulczyński – twórca filmów animowanych, dokumentalnych, artystycznych i eksperymentalnych, autor teledysków oraz wielu filmów promocyjnych i reklamowych, montażysta, fotograf. Studiował montaż w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prowadzi własne studio produkcyjne „Kulczyński Filmlab” w Sopocie.
www.k-filmlab.com

Powiązane projekty