4 czerwca
17:30-20:30
Prowadzący:
Bartosh Zimniak

Śmieci i odpady, które obecnie produkujemy, stały się największym zasobem ludzkości XXI wieku. Chcąc zaspokajać potrzebę kreatywności i tworzenia, powinniśmy nauczyć się wykorzystywać to, co zostało już wytworzone, zamiast kupować kolejny przedmiot z drugiego końca świata, który zostawia za sobą irracjonalnie wysoki ślad węglowy.

W trakcie warsztatów „Nadmierność” artysta Bartosh Zimniak opowie o wykorzystywaniu w swoich pracach artystycznych, materiałów pochodzących z recyklingu tzw. “objet trouvé”, a także zaprezentuje ponad 3-metrową rzeźbę-wieżę z cyklu „Nadmierność”, która wykonał z 234(!) charakterystycznych niebieskich butelek.

Ale to nie wszystko! Przecież „Nadmierność” to w końcu warsztaty z tworzenia wyjątkowych lamp! Każda z osób uczestniczących, pod okiem artysty, wykona swoją indywidualną lampę, której podstawą będą drewniane rzeźbione elementy, powstające w stolarni jako odpad przy produkcji mebli. Wisienką na torcie, będzie klosz lampy, wykonany z butelki o głębokim, niebieskim kolorze.

Wstęp – bezpłatne
Obowiązują zapisy:
od 10 maja 2024 na stronie IKM: www.bilety.ikm.gda.pl oraz w siedzibie Instytutu, w Punkcie Informacji Kulturalnej

Prowadzący:

Bartosh Zimniak – artysta intermedialny, tworzący instalacje w nurcie “objet trouvé”, video-art oraz sztukę społecznie zaangażowaną. W 2018 roku założył Fundację Mewka w nadmorskiej dzielnicy Gdańsk-Nowy Port, w której organizuje wystawy, warsztaty oraz rezydencje artystyczne dla młodych osób artystycznych z Polski i zagranicy.