Dla kogo
Dla rodzin

Zapraszamy rodziny na niezapomnianą przygodę z bocianami! Będziemy projektować autorskie gry planszowe. Na początku z biolożką – Kasią Tysler (Tuptowie Leśne Przygody) poznamy sekrety bocianów, a następnie pod okiem projektantki Katarzyny Piętowskiej-Witek (eduDzielnia) zagłębimy się w tajniki game designu. To wyjątkowe warsztaty skierowane do rodzin, zapewniające wspaniałą okazję do wspólnego odkrywania, uczenia się i tworzenia. W interaktywnym i wspierającym środowisku, dzieci wraz z rodzicami będą współpracować nad stworzeniem gry, która łączy wiedzę o przyrodzie z elementami projektowania. Będzie to świetna okazja, aby spędzić razem czas, rozwijając przy tym kreatywność i współpracę. Na koniec, uczestnicy zabiorą do domu nie tylko cenną wiedzę, ale i autorską grę planszową!

O prowadzących:

KATARZYNA PIĘTOWSKA-WITEK – z wykształcenia inżynier architekt, designer. Jej pasją jest projektowani dla edukacji. Inicjatorka projektu „eduDzielnia”, którego celem jest promowanie dydaktycznej metody projektu, w szkołach i przedszkolach. Prowadzi projekty „Warzywnik Dla Przedszkola”, „Projekt Zamek”, „MoJa Książka”, „Akcja Animacja”, „Moblina Pracownia Książki” czy „Twórca z Ławki”. Współpracuje ze szkołami, instytucjami kultury i nauki, prowadzi szklenia dla nauczycieli, projektuje narzędzia dydaktyczne. Rozpowszechnia wiedzę na temat możliwości wykorzystywania procesów twórczych w przyswajaniu wiedzy merytorycznej oraz pozyskiwaniu nowych umiejętność technicznych i manualnych. Kocha sport na łonie natury, szczególnie rodzinne wyprawy, rowerowe i piesze.

KATARZYNA TYSLER – biolog, nauczycielka biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania. Uwielbia wędrować po lasach i łąkach, poznawać bioróżnorodność i lokalną historię. Na co dzień przemierza z rodziną i przyjaciółmi tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruje, doświadcza, uczy się, wypoczywa, a wszystko to szanując i podziwiając naturę. W ramach pracy zawodowej i działalności społecznej organizowała edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty i spacery przyrodnicze. Współpracuje z przedszkolami i szkołami organizując warsztaty tematyczne. Cały czas rozwija się w edukacji przyrodniczej i pracy z dziećmi. Teraz zaraża swoim zamiłowaniem do przyrody i podróży w naturę w ramach projektu Tuptowie Leśne Przygody.