Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska

25 kwietnia 2022, 18:45 - 25 kwietnia 2022, 20:00

Zapraszamy na cykl warsztatów twórczych obejmujących warsztaty plastyczne, prozatorskie oraz twórczego pisania:

Warsztatówka – narysuj/napisz siebie!
25 kwietnia godz. 17.00-18.15

Warsztaty twórczego pisania.
Prowadząca: Urszula Sikora
Wiek uczestników: od 16 lat
Limit miejsc: 12 osób
Zapisy: sztukowirowka@gmail.com. W tytule proszę wpisać nazwisko osoby prowadzącej.

Zapraszam na pierwszy z trzech warsztatów organizowanych przez Fundację Sztukowirówka w ramach programu Otwarty IKM. Podczas warsztatów zachęcę Was do pobudzenia swojej kreatywności przez bodziec, np. obraz, grafikę, a także do stworzenia tekstu prozatorskiego, poetyckiego lub ich hybrydy. Warsztat zostanie przeprowadzony we wspierającej atmosferze, zgodnie z tezą, że kreatywność rodzi się z akceptacji i bezpieczeństwa. Warsztat skierowany jest zarówno do początkujących twórców, jak i tych bardziej doświadczonych.

______________________

25 kwietnia godz. 18.45-20.00
Warsztat prozatorski
Prowadzenie: Antoni Kaja
Wiek uczestników: od 16 lat
Limit miejsc: 12 osób
Zapisy: sztukowirowka@gmail.com. W tytule proszę wpisać nazwisko osoby prowadzącej.

Antoni Kaja: Warsztat prozatorski.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z wybranymi motywami lub tendencjami kulturowymi. Następnie wykorzystają je jako podstawę do stworzenia krótkiego tekstu prozatorskiego w wyznaczonym przez prowadzącego czasie. Na koniec, w ramach grupowej dyskusji, ochotnicy zostaną zachęceni do podzielenia się powstałym utworami, które zostaną wspólnie pokrótce omówione.

_________________

13 czerwca godz. 18.30-19.45
Warsztat plastyczny.
Prowadząca: Natalia Żuk
Wiek uczestników: od 14 lat
Limit miejsc: 15 osób
Zapisy: sztukowirowka@gmail.com. W tytule proszę wpisać nazwisko osoby prowadzącej.
Natalia Żuk: Ogólnoplastyczny interdyscyplinarny warsztat rozwijający kreatywność.

Zapraszam na tworzenie nietypowych nakryć głowy z odpadów i materiałów, które są dostępne na co dzień (stare gazety, fragmenty opakowań). Wykorzystamy idee c

ieni i plam do wykonania niepowtarzalnych dzieł plastycznych – przetworzonych obrysów własnej sylwetki. Uczestnicy podczas warsztatu będą pracować w 2-3 osobowych grupach, a następnie przeanalizują powstałe prace oraz sfotografują je za pomocą telefonów komórkowych.

Grafika promująca cykl warsztatów.

FUNDACJA SZTUKOWIRÓWKA – CENTRUM INICJATYW ARTYSTYCZNYCH

Jako fundacja posiadamy doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalno-artystycznych w Trójmieście. Organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy wydarzenia w takich miejscach jak: Teatr BOTO, Klub Desdemona, Cafe Kultura, Sherlock Pub, Plama GAK oraz Spatif.

Organizowaliśmy wydarzenia: warsztaty plastyczne, warsztaty literackie, warsztaty z samoobrony, turnieje szachowe, slamy poetyckie, konkursy jednego wiersza, quizy oraz wydarzenia online: spacer literacki, cykle promocyjne na Instagramie, odczyty poezji czy konkursy wysyłkowe.

 

 O prowadzących: 

Urszula Sikora – studentka psychologii, obecnie rozwija się w kierunku pracy psychoterapeutycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska (2021). Publikowała w Blizie, Autografie, Fabulariach i wielu antologiach pokonkursowych. Dwukrotna finalistka Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. Członkini fundacji Sztukowirówka.

Antoni Kaja – absolwent filologii angielskiej ze specjalnością translatoryczną. Tłumacz literacki, poeta i pisarz, lektor językowy. Publikowany głównie w magazynach internetowych. Ma na koncie kilka przekładów publikacji z zakresu psychoanalizy. Członek fundacji Sztukowirówka.

Natalia Żuk – Absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2018). Tworzy linoryty, fotografie, maluje, projektuje. Jej dyplomowa seria linorytów „Sarajewskie impresje” została zainspirowana pobytem w stolicy Bośni i Hercegowiny, a także podróżami po Bałkanach. Ma na koncie kilkanaście zbiorowych i indywidualnych wystaw grafiki, fotografii oraz linorytu. Na co dzień prowadzi zajęcia z programów graficznych i fotografii dla młodzieży. Członkini fundacji Sztukowirówka.

Grafikę do projektu wykonała: Natalia Żuk

Powiązane projekty