Dla kogo
Dla osób dorosłych 18+
Prowadząca: Marta Shurpakova

Warsztaty Punch Needle to nie tylko rozwijanie umiejętności manualnych, ale także budowanie koncentracji, pamięci i kreatywności. To również szansa na odzyskanie wewnętrznego spokoju poprzez ekscytujący proces twórczy.

Podczas warsztatów zapoznasz się z tajnikami techniki punch needle, który zdobywa coraz większą popularność. Punch Needle to forma haftu pętlowego, wykonywanego za pomocą specjalnej igły. W tej technice kryje się wiele subtelności, a osoby początkujące często wpadają w pułapki, które mogą zniechęcić do dalszego zgłębiania jej tajemnic. Podczas zajęć artystka Marta Shurpakova przeprowadzi Cię przez cały proces, ukazując kluczowe momenty i eliminując ewentualne bariery. W trakcie warsztatów każda osoba stworzy swoje własne miękko oprawione lustro o wymiarach 20×20 cm.

Udział w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszych umiejętności, jest skierowany do osób początkujących. Każda osoba opuszcza warsztaty z własnym lustrem wykonanym w tej technice i wiedzą, którą może wykorzystać w przyszłych projektach twórczych.

Wstęp bezpłatny
Obowiązują zapisy na www.bilety.ikm.gda.pl oraz w siedzibie Instytutu, w Punkcie Informacji Kulturalnej

O prowadzącej:

Marta Shurpakova – graficzka, ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swojej praktyce artystycznej stawia na eksperymenty i poszukiwanie różnych sposobów ekspresji. W swoich pracach łączy grafikę, tekstylia, kolaż i digital. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, w tym w Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu (2021), w BRIDGE TO EUROPE! dla Ukrainy (2022), w NIECH KSZTAŁT MÓJ RODZI SIĘ ZE MNIE, NIECH NIE BĘDZIE ROBIONY MI! w GAK Plama (2023), „Mój Eden” w Bydgoskim Centrum Sztuki (2023). Współtwórczyni Ilustracyjnego Koła Naukowego „Ilustation” na Gdańskiej ASP. Organizatorka wystaw i warsztatów kreatywnych. Zwyciężczyni pierwszej w Polsce bitwy ilustratorów i ilustratorek cyfrowych.

https://www.instagram.com/martashurpakova

https://www.instagram.com/mshurpakova_rugs