Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

12 października 2022, 15:00 - 12 października 2022, 17:00

Prowadząca: Liliia Żukowa / Liliia Zhukova

Język: polski i ukraiński

Zapisy: nr tel. do PIK: 664 976 052, adres e-mail: kontakt@ikm.gda.pl

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

Liczba miejsc ograniczona – 15 osób. Zapewniamy materiały i filce w pięknych kolorach.

 

W związku z przypadającym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, dedykujemy miesiąc październik Seniorom organizując edycję Gdańskich Dni Seniora 2022. Zapraszamy do skorzystania z warsztatów dla osób 60+.

Przykładowy portfel z filcu.

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze z filcu, na których własnoręcznie każda uczestniczka zaprojektuje swój unikatowy portfel.  Aby własnoręcznie wykonać portfel z filcu, nie trzeba nadzwyczajnych umiejętności. To miękki, przyjemny w dotyku, a do tego wytrzymały i plastyczny materiał, który daje dużą swobodę tworzenia. Zarówno bardziej, jak i mniej uzdolnione manualnie osoby poradzą sobie z jego obróbką.

Zdobienie frontu portfela możemy wykonać według własnego uznania z dostępnych materiałów. Możemy użyć beadwork, czyli zdobienia, które polega na łączeniu koralików ze sobą poprzez nawlekanie ich na nić czy cienki drucik i przyszycie ich do tkaniny lub nanieść aplikacje z kwiatów albo innych przedmiotów, które są łatwiejsze i przyjemniejsze w wykonaniu.

Warsztaty z filcowaniem pobudzają wyobraźnię, pomysłowość, motorykę, a przede wszystkim odkrywają w uczestniczkach pasje i horyzonty na nowe formy kreatywne. Sprawiają dużo przyjemności i inspirują. To świetna zabawa oraz możliwość wykonania ciekawego prezentu dla kogoś bliskiego.

 

O prowadzącej:

Liliia Zhukova– ma doświadczenie zawodowe na stanowisku psychologa w szkole i jest trenerką w programach ds. rozwoju emocjonalnego.  Opracowała program „Harmonia” dla przedszkolaków – rozwój funkcji umysłowych – pamięć, uwaga, myślenie, wyobraźnia itp. metodami plastycznymi, terapią tańcem i ruchem w edukacji. Ma doświadczenie w prowadzeniu kursów w akwareli m.in. „Rysunek bzu” i „Jestem magiem” – tworząc nowe kolory i odcienie, przyrodę, otaczający świat i przedmioty.  Lilia Żukowa brała udział w pilotażowej edycji Otwarty IKM dla Ukrainy dedykowanym dla osób, które przyjechały na tereny Polski po 24 lutym 2022 roku.