Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

11 października 2022, 15:00 - 11 października 2022, 17:00

Prowadzenie: Eliza Piechnik

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

Język: polski

Zapisy: nr tel. do PIK: 664 976 052, adres e-mail: kontakt@ikm.gda.pl

Liczba miejsc ograniczona dla 15 osób. Zapewniamy materiały.

 

Przykładowa kosmetyczka.

 

Zapraszamy na warsztaty tworzenia bawełnianych kosmetyczek damskich.

Bez wątpienia – każda kobieta powinna mieć taki gadżet zawsze pod ręką! Wszystkie niezbędne tusze do rzęs, pomadki i perfumy będą w jednym miejscu. Piękna i praktyczna damska kosmetyczka będzie modnym dodatkiem w podróży jako organizer do torebki lub wyjątkowa ozdoba Twojej łazienki. Przyda się na twoje kosmetyki, drobiazgi – dzięki niej będą zawsze na swoim miejscu.

 

Rysunek na saszetce ozdobimy farbami akrylowymi. Do wyboru będziemy mieć motywy Gdańsk, botanika oraz inne. Uczestniczki, posługując się przygotowanymi wzorami, stworzą szkic, który przeniosą na kosmetyczkę ołówkiem. Następnie pomalujemy je farbami akrylowymi. Kolejnym krokiem będzie dekorowanie uchwytu zamka zrobionym chwostem, dodamy koraliki i wstążkę. Myślę, że takie kosmetyczki byłyby niezwykle oryginalne. Dodatkowo uczestniczki nauczą się tworzyć własne chwosty ozdobione koralikami, co mogą wykorzystać do przeróżnych późniejszych robótek i ozdób w domu.

 

O Prowadzącej:

Eliza Piechnik – obecnie współpracuje z domami aukcyjnymi w kraju oraz z galeriami w Polsce i za granicą, uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i Europie. Prowadzi warsztaty artystyczne, ilustruje bajki i wiersze, podręczniki szkolne. Jej twórczość jest prezentowana regularnie w prasie kulturalnej. Należy do Stowarzyszenia Twórców Przystanek Sztuka w Straszynie oraz działa w ramach grupy KOBIECA SIŁA SZTUKI w Gdańsku. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się już w dzieciństwie. Dzień bez kreatywnego działania lub malowania był niemal dniem straconym. Pasja była tak silna, że właśnie ze sztuką zaczęłam łączyć swoją przyszłość zawodową. Spełniam się jako nauczyciel plastyki i mam sporo czasu na twórcze działania z dziećmi i młodzieżą, a w wolnych chwilach nie odchodzę od sztalugi. Najchętniej maluję farbami akwarelowymi i olejnymi, ale wykorzystuję też w swojej twórczości wiele innych technik. Eksperymentowanie jest szalenie intrygujące. Uwielbiam lekkość pędzla i światło w obrazach impresjonistów. Inspirują mnie także współcześni malarze: Ewa Rzeźnik i Christian Jecqel – absolutni mistrzowie szpachelki, która jest również moim preferowanym narzędziem malarskim. Nie oznacza to, że obraziłam się na pędzle. Często łączę oba te narzędzia przy pracy nad obrazem. Nigdy nie przestaję poszukiwać nowych rozwiązań i technik. Jestem szczęśliwa, gdy mogę stworzyć obraz dla bliskich, natomiast zlecenia od klientów dają mi ogromną satysfakcję i siłę do dalszej pracy. Moje obrazy cieszą się pozytywnymi referencjami, co upewnia mnie w przekonaniu, że w życiu trzeba robić to, co się kocha.