Pitching: jak prezentować siebie i swoją twórczość? | Webinar z cyklu Sztuka to praca
Jak wypracować spójny, atrakcyjny komunikat o sobie jako artyście? Jak sensownie komunikować swoją twórczość, przedstawiać kolejne działania i budować wizerunek?
„Pracując z artystami przez kilkanaście lat, wielokrotnie widziałam, jak wspaniali ludzie i świetni twórcy nie potrafią się porozumieć ze swoimi odbiorcami. Czytałam opisy spektakli, które mówiły 'tylko nie przychodź mnie zobaczyć’, otrzymywałam materiały promocyjne głoszące 'omijaj moją wystawę szerokim łukiem’. Postanowiłam to zmienić, dlatego od trzech lat prowadzę dla artystów warsztaty oraz konsultacje dotyczące autoprezentacji, umiejętności przedstawienia siebie i swojej kariery, opowiedzenia o sobie w atrakcyjny sposób” – opowiada Agata Wittchen-Barełkowska.
Jak więc wprowadzić w życie skuteczną komunikację, opartą o bliskie nam wartości? Zapraszamy na webinarium, które odbędzie się 18 maja w godz. 11:00-12:30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej: youtube.com/ikm_gdansk.
Prowadząca:
Agata Wittchen-Barełkowska – od kilkunastu lat zajmuje się komunikacją, produkcją i promocją kultury. Współpracowała z ważnymi instytucjami kultury w Polsce i zagranicą, takimi jak: Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Malta Festival Poznań, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Teatr Nowy w Poznaniu, International Cochran Piano Competition, Teatr Jaracza w Łodzi, Bayerische Staatsoper w Monachium. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej) i Johannes Gutenberg-Universität Mainz. Jest doktorem nauk humanistycznych. Jako wykładowca współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Tworzy strategie komunikacyjne i wartościowe treści dla klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych. Prowadzi warsztaty i konsultacje dotyczące skutecznej komunikacji. Absolwentka Forum Dramaturgicznego i Szkoły Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym w Warszawie, Szkoły Przywódców Instytutu Wolności i programu „Przywództwo poziom wyżej”. Absolwentka studiów podyplomowych „Komunikacja w organizacji oparta na empatii” SWPS w Poznaniu. Prezes Zarządu NU Foudation.
Webinarium odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy ogólnodostępne webinaria prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami, w których w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem i drogą zawodową.
Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook’u: Sztuka to praca
W pierwszej połowie roku odbędzie się jeszcze jedno webinarium:
„Tworzysz? Dbaj o swoje prawa”, 15 czerwca, godz. 11:00-12:30, prowadzenie: Mikołaj Maciejewski
Do obejrzenia są już rejestracje webinariów, które odbyły się w marcu i kwietniu:
https://www.youtube.com/watch?v=wv6S1AV2eYo…
Podcast „Słuchaj, sztuka to praca!”: https://www.youtube.com/watch?v=x_CmHTZtBzI&t=24s

Powiązane projekty