“Minimalizm w japońskiej muzyce lat 80.” to cykl podcastów i spotkań Q&A dotykający zjawiska rozkwitu muzycznego minimalizmu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarz cyklu – Piotr Kaliński – zaprasza w podróż przez genezę i inspirację po założenia technologiczno-koncepcyjne oraz najwspanialsze przykłady twórczości tego oryginalnego zjawiska, nad którym nadal unosi się aura tajemniczości i niedobór informacji w języku polskim.

Dopełnieniem podcastów będą dwa spotkania – z Natalią Emi Hirai i Danielem Szlajndą, podczas których będziemy rozmawiać o japońskiej estetyce oraz wpływie kultury i sztuki Japonii na światową popkulturę.

Do posłuchania na Soundcloud oraz na stronie Otwartego IKM.

29 marca 2021 r., godz. 20:00 
Odc. 3. podcastu: Inspiracja – od Erased Tapes po Maca DeMarco

O autorze projektu i prowadzącym:

Piotr Kaliński – muzyk i miłośnik kultury japońskiej. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jako producent muzyki elektronicznej nagrywał w takich projektach jak Hatti Vatti, Nanook of the North, HV/NOON czy JANKA. Płyty Kalińskiego często posiadały ogólnoświatową dystrybucję, dzięki czemu wielokrotnie koncertował w Japonii i Korei, a albumy które współtworzył są dostępne w wielu tokijskich sklepach muzycznych. Jest kolekcjonerem japońskich płyt winylowych. Autor cyklu edukacyjno-warsztatowego S2/M2.

Powiązane projekty