Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska
25 września 2020, 18:00 - 25 września 2020, 20:00

25 września 2020 r., godz. 18:00 | Podróż marzeń od „a” do „z” – Australia i Nowa Zelandia. Spotkanie podróżnicze
Organizator: Łukasz Rudziński
Prowadzący: Łukasz Rudziński i Katarzyna Szopińska
Zapisy: zapisyaustralia@wp.pl
Spotkanie również odbędzie się online – transmisja na YouTube Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Katarzyna Szopińska i Łukasz Rudziński zapraszają na spotkanie podróżnicze poświęcone Nowej Zelandii. Do zwiedzania wybranych krajów przygotowują się bardzo starannie, opracowując szczegółowy plan działań i dostosowując go do możliwości finansowych. O tym, jak zorganizować wjazd w dowolny zakątek świata od początku do końca, na czym warto oszczędzać, a na czym niekoniecznie, opowiedzą podczas spotkania podróżniczego w sieni Instytutu Kultury Miejskiej.

Tematem przewodnim będzie Australia i Nowej Zelandii. Prowadzący spotkanie opowiedzą m.in. o sytuacji Aborygenów i Maorysów w swoich krajach, o problemach z nazwą Góry Kościuszki, o jadowitych wężach i pająkach oraz o tym, jak wyglądają atrakcje turystyczne w konfrontacji z folderami turystycznymi. Zaprezentują własne zdjęcia i materiały wideo.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie możemy zaprosić wszystkich chętnych do IKM-u, dlatego oprócz możliwości wzięcia udziału w spotkaniu na żywo, udostępniony zostanie stream online z naszego spotkania.

By wziąć udział w spotkaniu w siedzibie IKM trzeba się zgłosić pod adresem: zapisyaustralia@wp.pl.

Udział w wydarzeniu (na żywo oraz online) jest bezpłatny.

O prowadzących:

Łukasz Rudziński – dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, od zawsze piszący o teatrze i kulturze. Recenzent i krytyk teatralny współpracujący z m.in. z magazynami „Teatr”, „Dialog” czy „Scena”, od lat również pasjonat podróży i pieszych wycieczek po górach. Przeszedł wszystkie szlaki polskich i słowackich Tatr, więc w ramach rozwijania hobby przeniósł tę pasję na najwyższe szczyty państw, które odwiedza. Podczas samotnych podróży zwiedził niemal całe Bałkany, spędzając kilka miesięcy w Serbii i Czarnogórze. Wspólnie z żoną podróżowali m.in. po Iranie, Wietnamie, Kambodży, Australii czy Nowej Zelandii.

Katarzyna Szopińska – na co dzień mikrobiolożka spędzająca czas w laboratorium, na wakacjach osoba ciekawa świata i innych kultur, z łatwością do nawiązywania kontaktów interpersonalnych bez względu na wiek czy język. Podróżowała na własną rękę m.in. do Gruzji, Maroka i Peru. Razem z Łukaszem Rudzińskim pojechała m.in. do Iranu, Wietnamu, Kambodży, Australii czy Nowej Zelandii.

Instytut Kultury Miejskiej 2019