W ramach programu Przestrzenie Sztuki Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do udziału w warsztatach podejmujących tematykę odpoczynku i troski o siebie. Celem zajęć jest zapobieganie wypaleniu w życiu codziennym i zawodowym. Warsztaty odbywać się będą od października do grudnia 2023 w siedzibie IKM (Targ Rakowy 11).

Warsztaty dla rodziców oraz opiekunek i opiekunów

Spotkania wspomagają dobrostan osób, które często pełnią funkcje opiekuńcze i artystyczne, a nie znajdują wsparcia i czasu na realizację własnych potrzeb rozwoju i samoopieki. Adresowane są do osób dorosłych, potrzebujących uzupełnić swoje zasoby niezbędne do sprawowania opieki nad innym osobami.

Bilety: ulgowy 20 zł, normalny 25 zł (Kliknij tutaj)

Opis warsztatu:

Warsztat powstał dla osób pragnących odzyskać lub wzmocnić kontakt ze swoim ciałem, wsłuchać się w jego sygnały, dotknąć emocji w nim mieszkających oraz odnaleźć w sobie naturalny przepływ w ruchu i tańcu.

Powrócimy do wewnątrz, wyciszymy umysł i pozwolimy przemówić ciału. Będziemy pokonywać wewnętrzne blokady związane z ruchem i naszym o nim wyobrażeniu oraz skupimy się na naturalnym przepływie w ciele. Taniec intuicyjny to nasz naturalny, autentyczny sposób poruszania się. Wychodzi z naszego wnętrza, a podparty szczerą intencją ma pierwotną siłę uzdrawiania.

W ramach spotkania wspierać nas będą narzędzia arteterapeutyczne, improwizacja taneczna, język ruchu w ujęciu LBMS – Laban Bartenieff Movement System oraz elementy terapii tańcem, techniki relaksacji i moc kręgu wspierającego bezpieczną przestrzeń.

Taniec niekoniecznie musi być powabny, piękny czy spektakularny. Może być groteskowy, brzydki, nieporadny, śmieszny albo budzący strach. Taniec może wyrażać konflikty. Można tupać, przewracać się, atakować, obejmować i rozciągać się. Można się otwierać, zamykać, pełzać, obracać się, skakać, biegać. Ruch odbywa się wszędzie i stale. Objawia się w ruchach naszych komórek, pulsowaniu krwi, w rytmie oddechu.
Anna Halprin

 

Dla kogo?

Zapraszamy osoby dorosłe.

 

O prowadzących:

Marta Konfederak – dyplomowana arteterapeutka, certyfikowana trenerka języka ruchu w ujęciu LBMS (Laban Bartenieff Movement System oraz rozwojowe aspekty Terapii Tańcem i Ruchem) Pasjonatka tańca intuicyjnego, medytacji w ruchu, holistycznego podejścia do życia. Zafascynowana DMT (Dance/ Movement Teraphy). Współtworzy kobiece kręgi, propaguje siostrzeństwo oraz rodzicielstwo bliskości. Prywatnie mama, partnerka i podróżniczka.

Adam Kuza – tancerz, choreograf, instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego. Tancerz wszechstronny, przełamujący stereotypy, szukający własnego stylu i środków wyrazu. Korzysta z różnych technik tanecznych. Posiada bogate doświadczenie sceniczne oraz pedagogiczne. Zafascynowany tańcem współczesnym, improwizacją oraz poszukiwaniem świadomego ruchu i tańca. Zawodowo związany ze szkołą tańca Spot66, Teatrem V6 oraz Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa.

Prace prowadzących:

Strona internetowa – [kliknij tutaj]

Instagram [kliknij tutaj] 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.

 

Bilety: ulgowy 20 zł, normalny 25 zł (Kliknij tutaj)