9 grudnia (sobota)

Dominika Szala-Wentland: „Razem (ciałko-relacyjne działania warsztatowe)”
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat (11:30).

Bilety: [kliknij tutaj],

Cena biletów: 20/25zł

Opis warsztatu:

Co można robić razem?
Jak to jest być razem ze sobą, kiedy kochamy całe nasze ciało, całych siebie?
A z drugą osobą? Jak to jest być razem z drugą osobą, kiedy towarzyszy nam ciekawość, co się wydarzy w przestrzeni między nami?
Bycie razem w grupie to dopiero nieskończoność inspiracji.
Czy razem to zawsze znaczy bardzo blisko siebie?
Czy można też być razem, będąc trochę dalej?
Jak to jest być razem – z uwagą i spokojem, a jak będąc w biegu?
Jak możemy działać razem i razem odpoczywać?
Na te i inne pytania będziemy razem szukać odpowiedzi poprzez ciało i ruch, a naszymi najlepszymi przewodnikami będziemy my sami.
Ubierzcie się wygodnie żebyśmy razem czuli się swobodnie.

Dla kogo?

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat na godzinę 11:30.

O prowadzącej:

Dominika Szala-Wentlandinstruktorka tańca współczesnego, tancerka, improwizatorka. Zajmuje się także teorią i historią tańca. Mama. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia z dziećmi, rodzinami, młodzieżą oraz dorosłymi z zakresu szeroko pojętego tańca współczesnego, improwizacji ruchowej i historii tańca. Absolwentka kulturoznawstwa, teorii tańca oraz kursu Body-Mind Centering® w Bratysławie ze specjalizacją Infant Development Movement Education oraz Projektu Pilotażowego Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca. Współpracowała m. in. z Davidem Zambrano, Hielke Diemer, Iwoną Olszowską (Eksperymentalne Studio Tańca), Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Anitą Podkową-Brańką (Scena Tańca Współczesnego, Teatr Witkacego), Erykiem Makohonem (Krakowski Teatr Tańca). Brała udział w projektach, spektaklach oraz warsztatach w Polsce i za granicą. Prowadziła warsztaty taneczne, improwizacyjne oraz zajęcia teoretyczne, m.in. w Akademii Muzycznej w Łodzi, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Krakowskim Centrum Choreograficznym, Teatrze Figur w Krakowie, ARTzonie w Krakowie, Teatrze Ochoty w Warszawie.

 

_________

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej