Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

7 grudnia 2023, 18:30 - 7 grudnia 2023, 20:00

7 grudnia (czwartek, 18:30-20:00)

Anna Zglenicka: „Przyjemny rozruch”

Bilety:  [kliknij tutaj]

20 zł (liczba miejsc ograniczona)

 

Opis warsztatu:

Warsztat dla osób z otwartością na ruch, eksplorację własnego ciała oraz kontakt z drugim ciałem i szukanie przyjemności w ruchu poprzez zadbanie o własne ciało. Zajęcia będą zawierały elementy tańca współczesnego, improwizacji, ale przede wszystkim będzie to delikatna praca z detalem, rozluźnienie tkanek, poszerzanie zakresów w ciele i wyobraźni. Zwieńczeniem warsztatu będzie masaż i relaksacja.

Zajęcia rozpoczną się ćwiczeniami, które pobudzą krążenie krwi i przygotują ciało do pracy nad uelastycznieniem. Skupimy się na poszukiwaniu przestrzeni w ciele, budzeniu miejsc dawno nieaktywowanych – jednak bez zmuszania ciała do czegokolwiek. Naszym celem będzie odnalezienie przyjemności w ruchu i własnej motywacji do sięgania dalej (dosłownie i w przenośni), a postaramy się to osiągnąć poprzez likwidację blokad w ciele. Tempo i zakres zajęć zostaną dostosowane do możliwości uczestników.

Dla kogo?

Zapraszamy młodzież, dorosłych, osoby otwarte na pogłębioną pracę z ciałem; osoby z minimalnym doświadczeniem tanecznym. Liczba osób: do 20.

 

O prowadzącej:

Anna Zglenicka – tancerka, choreografka, artystka wizualna. Absolwentka teatrologii, studiowała taniec w kulturze fizycznej oraz intermedia. Członkini zarządu stowarzyszenia Córy Kultury. W praktyce twórczej łączy sztuki wizualne i performatywne. Współzałożycielka zespołu Hertz Haus. Jako tancerka i choreografka współtworzyła spektakle: „Her(t)z”, „Solo na 4 kaski i stracony czas”, „Unbody”, „Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony”, „Frauen in Flammen”. Autorka identyfikacji wizualnych spektakli. W 2021 roku w ramach Rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca stworzyła duet z M. Kowalą pt. „Mirroring”, w 2022 roku w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska zrealizowała film pt. „Solitude”.

 

hertzhaus.pl; Instagram.com/anna.zglenicka

____

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej