Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11 (Sala warsztatowa 1)

29 października 2023, 11:30

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 4–7 o godzinie 11:30 

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 4–7 lat o godzinie 14:30

Cena biletów: 20/25zł
Bilety: [kliknij tutaj]

Prowadząca: Alicja Czyczel

Opis warsztatu:

Odkrywanie świata i nauka nowych rzeczy, a nawet zabawa, potrafią być dla nas bardzo męczące. Pytanie, które będzie nam towarzyszyć w trakcie warsztatu, brzmi: za co lubimy odpoczynek i jak możemy go uwzględniać, gdy jesteśmy w ruchu? Warsztaty będą podzielone na trzy etapy: rozbudzania ciekawości wobec potrzeb i możliwości własnego ciała, ruchu uwzględniającego różne intensywności i sprawności oraz aktywnej relaksacji. 

Pierwsza część będzie zbudowana z ćwiczeń z dotykiem i ciężarem ciała oraz anatomią doświadczalną. W jej centrum będzie zagadnienie doświadczania przyjemności. Na co moje ciało ma ochotę? Jak smakuje leniuchowanie? Jak nic nie robić i dobrze się z tym czuć?

W następnej części będziemy tańczyć, wygłupiać się i doświadczać odmiennych intensywności oraz obserwować, kiedy pojawia się w nas poczucie zmęczenia. Z pewnością będziemy dużo się śmiać, uwolnimy głosy i być może się spocimy. Na koniec spotkania zanurzymy się w krótką, regeneracyjną drzemkę, której będzie towarzyszyć narracja głosowo-dźwiękowa improwizowana przez prowadzącą.  

Warsztaty są skierowane do rodzin, zarówno do dzieci, jak i osób opiekujących się. Ich celem jest rozwijanie świadomości własnego ciała, uczenie się wsłuchiwania się w jego potrzeby oraz umiejętności ich komunikowania. Połączenie ruchu i odpoczynku ma uwrażliwić osoby biorące udział w warsztacie na wagę wytchnienia, relaksu i przyjemności w procesie edukacyjnym.

 

Dla kogo?

Zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku 4-7 lat.

O prowadzącej:

Alicja Czyczel (ona/jej) – choreografka, edukatorka, facylitatorka grupowych procesów twórczych. Koncentruje się na budowaniu wspólnoty poprzez uprawianie sztuki, na tworzeniu bezpieczniejszych przestrzeni do doświadczania przyjemności i wiedzy płynącej z ciała oraz praktykowaniu kolektywnej troski. Czyczel tworzy choreografie sceniczne, interdyscyplinarne projekty artystyczno-badawcze, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spacery dźwiękowe. Współtwórczyni kolektywu Przestrzeń Wspólna.

 

Prace prowadzącej:

www.cargocollective.com

@alicja__czyczel