Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11 (Sala warsztatowa 1)

22 października 2023, 11:30

Monika Kiwak: „co czuje ciało?

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 4–6 oraz o godzinie 11:30 

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 4–6 lat o godzinie 14:30

Cena biletów: 20/25zł
Bilety: [kliknij tutaj]

Opis warsztatu:

Dramaturgia warsztatu co czuje ciało?opiera się na zadawaniu sobie tytułowego pytania, starając się określić relację ze sobą samym, z ciałem osoby, z którą przyszliśmy, relację do przestrzeni (ogólnej i osobistej), czasu i tempa ruchu/bezruchu, tekstury ruchu. Dodatkowo zajęcia wspierać będą bliskość opartą na wspólnych działaniach, działaniach solo oraz na wzajemnej obserwacji siebie w ruchu i we względnym bezruchu. Jedno z zadań jest także oparte na współpracy z ciałami, których nie znaliśmy wcześniej, z innymi osobami, które są na sali. Prowadząca wykorzystuje podejście oparte na creative dance, auto masażu, wzajemnego masażu i praktyce w duchu Body Mind Centering oraz elementy metodyki duetu Segni Mossi.

Warsztat jest zaprojektowany w ten sposób, by dorosły i dziecko mieli swoje własne, osobne doświadczenie ruchu oraz, by wzmacniała się między nimi więź, by wzrastała bliskość emocjonalna i fizyczna. Pracujemy z muzyką i w ciszy, w odcinkach czasowych, w których prowadząca podąża za dynamiką grupy lub też takich, kiedy czas jest ściśle określony, dając możliwość doświadczenia „poczucia” czasu i jego ograniczeń. We wszystkich działaniach prowadząca występuje w roli liderki, która towarzyszy doświadczeniom osób na sali. Stwarza też przestrzeń na propozycje ruchu płynące od osób uczestniczących w warsztacie. Warsztat domyka możliwość zwerbalizowania swoich odczuć, ujęcia ich w słowa zapisane lub rysunki, by móc świadomie korzystać z doświadczenia swojego ciała podczas warsztatu także po jego zakończeniu.

Dla kogo?

Zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku 4–6 lat.

O prowadzącej:

Monika Kiwak – performerka i edukatorka; stypendystka Performers House w Danii (2009). Dzięki praktyce improwizacji z Body Mind Centering w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej (2008-2015) oraz kursom Somatic Movement Educator (2011-2015) stawiam pytania: co czuje ciało? Do jakiego ruchu nas zapraszają odczucia, gdy towarzyszy nam wyobraźnia? Dzięki stypendium Art Stations Foundation umożliwiającym jej udział w Alternatywnej Akademii Tańca (2013 2019) poszerza somatyczną pracę o narzędzia nowej choreografii. 

 

Prace prowadzącej:

taniecPolska.pl

Monika Kiwak – dancing body, thinking body  

Vimeo