Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11 (Sala warsztatowa 1)

1 października 2023, 11:30

Katarzyna Gilgenast: „Tańce Turlańce – laboratorium ruchu”
Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 2–5 oraz warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 6–10 lat

 

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 2–5 oraz o godzinie 11:30 

Warsztat dla rodziców z dziećmi w wieku 6–10 lat o godzinie 14:30

Cena biletów: 20/25zł
Bilety: [kliknij tutaj]

 

Opis warsztatu:

„Tańce Turlańce – laboratorium ruchu” to przestrzeń dla beztroskiej gry, emocji, tańca, ruchu i bliskości. To kreatywna zabawa dla rodziców i dzieci, w której spontaniczność, naturalność, obserwacja, słuchanie i podążanie za dzieckiem dzieje się w sposób naturalny. Każde spotkanie z Turlańcami to nowa historia i fabuła, w której głównym bohaterem jesteś ty i twoje dziecko. Daj się zabrać w magiczną podróż, gdzie zapomnisz o swoich troskach, odkryjesz spontaniczność i radość z zabawy, którą z pewnością powtórzysz z dzieckiem w swoim domu.

Naszą inspiracją do eksploracji ruchu będzie KONTAKT IMPROWIZACJA, czyli technika tańca, której głównym założeniem jest badanie fizyki ruchu oraz świadomości ciała w kontakcie z drugą osobą. Uzupełnieniem warsztatu ruchowego są elementy ARTETERAPII, będącej narzędziem do plastycznego wyrazu naturalnej ekspresji. Obie te formy łączy doświadczanie dostępnymi nam ZMYSŁAMI. To one zabiorą was w podróż do krainy dźwięku, zapachu, dotyku i wzroku.

KORZYŚCI/EFEKTY: budowanie relacji w bliskości rodzic-dziecko, dziecko-dziecko, partner-partnerka; rozwijanie wyobraźni, abstrakcyjnego myślenia; poprawa motoryki ruchu, świadomości ciała; kontakt z emocjami poprzez ruch i ekspresję twórczą; umiejętność radzenia sobie z emocjami oraz trudnościami; nauka współpracy w grupie, integracja; nauka stawiania jasnych granic z umiejętnością słuchania i czytania pozawerbalnych potrzeb dziecka; jasna i bezkonfliktowa komunikacja rodzic-dziecko, partner-partnerka; przestrzeń na wyrażanie, czucie i bycie takim, jakim się jest… 

Dla kogo?

Warsztat o godz. 11:30 – zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 2–5 lat. Warsztat o godz. 14:30 – zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6–10 lat.

O prowadzącej:

Katarzyna Gilgenast arteterapeutka z piętnastoletnim stażem, która pracuje z dziećmi w różnym wieku. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi m.in mającymi trudności w nauce, z zachowaniem oraz dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Jej pasją jest taniec kontakt improwizacja (inaczej improwizacja kontaktowa), który wykorzystuje również w pracy z rodzicami i dziećmi, prowadząc zajęcia budujące relację i uzdrawiające kontakt między nimi. Doświadczenie w tańcu zdobywała zarówno w ramach cyklicznych zajęć i warsztatów w Polsce, jak i na festiwalach kontakt improwizacji za granicą, m.in na Ukrainie, w Finlandii i Mołdawii. Prowadzi m.in. zajęcia artystyczno-ruchowe w oparciu o metody pracy arteterapeutycznej, a w szczególności choreoterapii, technik zaczerpniętych z kontakt improwizacji, ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne oraz różnych technik plastycznych. Za największą wartość w pracy z dziećmi uważa pracę z ich naturalną kreatywnością i żywymi emocjami. Na co dzień prowadzi warsztaty rozwoju osobistego oraz indywidualne sesje oddechowe, których celem jest nauka bycia i radzenia sobie z emocjami i efektownego nimi zarządzania. Więcej na stronie https://www.facebook.com/katarzynagilgenast/?fref=ts  

Prace prowadzącej:

@sztuka_kontaktu

YouTube

Tańce Turlańce – laboratorium ruchu