ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
24 października 2019, 17:00 - 24 października 2019, 20:00

Muzykę można tworzyć na wiele sposobów, a algorave jest dość nietypowym wyborem. Na przecięciu światów technologii i muzyki prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką. Warsztaty są bezpłatne, wymagana jest rejestracja https://evenea.pl/event/sonicpi. 24.10.2019, od. 17.00 do 20.00.

Na warsztatach zapoznamy się z Sonic Pi, programem, który w prosty i przyjemny sposób przywita nas z Algoravem, jak i podstawami muzyki/programowania. Jedynymi wymaganiami na warsztat jest laptop i słuchawki – nie trzeba posiadać umiejętności z programowania ani muzyki – wszystkie potrzebne informację zostaną przekazane w trakcie warsztatu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach MEDIALABiryntów. Wydarzeń łączących media technologię i zbiory cyfrowe oraz domenę publiczną. Podczas warsztatu zainspirujemy was do korzystania właśnie z cyfrowych zbiorów kultury.

Osoby które się zarejestrują otrzymają wskazówki co jak zainstalować przed warsztatami.

Prowadzenie:

Łukasz Skotarek – programista, muzyk. Związany z Hackerspace Trójmiasto. Lubi i muzykę i programowanie, więc czasem też programuje muzykę. Świat jest zbyt ciekawy by nie szukać nowych, kreatywnych sposobów by tworzyć i dzielić się wiedzą.

Powiązane projekty