biskupia_gorka_spacer2_fot.BartoszBan%01kaJolanta Kajzer i Krystyna Ochędzan, Lokalne Przewodniczki po Biskupiej Górce i miłośniczki dzielnicy, poprowadzą spacer śladami twórczości Brunona Zwarry. Panie w strojach z lat 20. XX wieku przeniosą uczestników wycieczki wprost w czasy książki „Wspomnienia gdańskiego bówki”.

– Czy odnajdziemy na Biskupiej Górce podobieństwo między sierpniową atmosferą roku 1980, a tą która panowała w Wolnym Mieście Gdańsku? Jak to możliwe? Duch lat dwudziestych w duchu sierpnia 1980 roku? – zapowiada Krystyna Ochędzan.

Przewodniczki oprócz historycznego nawiązania, przedstawią atmosferę panującą w latach dwudziestych w Wolnym Mieście Gdańsku. Wnikając krok po kroku w dziecięce lata Brunona Zwarry dowiemy się, kto mieszkał obok tej rodziny, kim i jacy byli najbliżsi sąsiedzi, jak wyglądało codzienne życie na ulicy Biskupiej, w co bawił się Brunon Zwarra ze swoimi rówieśnikami. Dowiemy się jakie relacje panowały między dorosłymi i dziećmi w tej dzielnicy.

– Będziemy zachęcać do czytania krótkich fragmentów ze „Wspomnień gdańskiego bówki”, a głosach dzieci i dorosłych usłyszymy prawdziwe historie i momenty żywej Biskupiej Górki. Na końcu trasy wspólnie zawiesimy na „literackim drzewie” wybrane fragmenty, które czytali uczestnicy spaceru. Zawisną naprzeciw oficyny, gdzie mieszkał Brunon Zwarra” – mówi Jolanta Kajzer.


Biskupia Górka oczami gdańskiego bówki. Spacer Krystyny Ochędzan i Jolanty Kajzer
Data: 17 września, godz. 12.00
Start: ul. Menonitów 2 przy Kościele Zielonoświątkowym, Wstęp wolny! Nie wymagamy zapisów.