Plama Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11
Gdańsk-Zaspa

11 sierpnia 2018, 00:16 - 11 sierpnia 2018, 00:18

Witamy w Gdańsku! I zapraszamy na tematyczny spacer alternatywny w języku angielskim. Szacunkowo w Gdańsku mieszka 20 000 migrantów i migrantek. Chcąc przybliżyć tym osobom nasze miasto, Instytut Kultury Miejskiej razem z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek proponują alternatywny spacer w języku angielskim po Zaspie! 11 sierpnia o godzinie 16.00. Spacer jest bezpłatny.

Gotowi na spacer po Zaspie, czyli modernistycznej utopii wypełnionej sztuką? Od 1997 roku, brutalistyczna architektura osiedla jest systematycznie ozdabiana wielkoformatowymi muralami, które wspólnie tworzą Kolekcję Malarstwa Monumentalnego z 59 pracami namalowanymi przez artystów i artystki z całego świata. Jedyna taka kolekcja na świecie, z licznymi muralami sięgającymi 36 metrów. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana street artu. Street art, graffiti, sztuka figuratywna, abstrakcjonizm, konceptualizm, mamy to wszystko. Pędzel, wałek, spray, szablon, dripping, jaką technikę zechcesz. M-City, Ozmo, 2501, Zosen, Same84, Qbic i wielu innych. – zachęca do spaceru Lokalny Przewodnik Jarek Orłowski.

Ale Zaspa to nie tylko murale, osiedle jest zbudowane na planie sześciokąta, z przestrzeniami wypełnionymi zielenią, placami zabaw i trawiastymi pagórkami. Powstało na terenie lotniska i wciąż można stanąć na jego pasie startowym. To tutaj mieszkał Lech Wałęsa w latach 80. i tutaj lądował Graf Zeppelin w 1932 roku.

Zapraszamy na słoneczny spacer z Lokalnym Przewodnikiem!

Przewodnik: 

Jarek Orłowski – Pracuje jako an twórca informacji w firmie IT, innymi słowy uczy komputery mówić po ludzku. W wolnym czasie, zapalony rowerzysta i fotograf, fan street artu i modernizmu w architekturze, podróżujący po świecie ze sztuką jako przewodnikiem.

Zapisy: poniedziałek-piątek 10.00 – 18.00, tel. + 48 58 301 2016, e-mail: kontakt@ikm.gda.pl