wejście na ulicę Elektryków,
Gdańsk

19 sierpnia 2018, 14:00 - 19 sierpnia 2018, 16:00

Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety w strajkach? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jak wyglądało wsparcie socjalne osób pracujących w Stoczni i życie kulturalne zakładu? Instytut Kultury Miejskiej razem z grupą Metropolitanka oraz Otwartymi Klatkami zaprasza na bezpłatny spacer 19 sierpnia o godzinie 14:00.

Zwiedzając tereny postoczniowe, przewodnicy i przewodniczki opowiadają o nieistniejących już budynkach: stołówce reprezentacyjnej, dawnej przychodni czy administracji stoczni. Można obejrzeć budynek dyrekcji, salę BHP, historyczną bramę nr 2, Halę 42 A i Wydział Rurarski czy pochylnie. Wędrówkę po terenach postoczniowych poszerzamy w tym roku o, od niedawna ogólnodostępny, teren Stoczni Cesarskiej. – Zobaczymy z bliska kompleks zachowanych budynków oraz Halę 42A, gdzie jako suwnicowa pracowała nasza bohaterka Anna Walentynowicz – mówi Anna Urbańczyk.

Naszą przewodniczką będzie Anna Miler zajmująca się historią kobiet Stoczni Gdańskiej od 2012 roku, członkini Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i współautorka Modelu na Rzecz Równego Traktowania.

Miejsce spotkania: Gdańsk, ul. Elektryków, przed wejściem na festiwal Veganmania Gdańsk 2018!
Przewodniczka: Anna Miler
Zapisy: zbiórka na miejscu wydarzenia, liczba miejsc ograniczona (30 osób). Dla osób, które nie dostaną się na pierwszy spacer, jest możliwość wzięcia udziału w drugim spacerze, który rusza o godzinie 16;00, Gdańsk, Plac Solidarności, Brama nr 2 do Stoczni Gdańskiej (Brama historyczna)

Powiązane projekty