Długi Targ 39/40
Gdańsk

22 września 2018, 10:00 - 23 września 2018, 15:00

Warsztaty z Myślenia wizualnego, organizowane 22-23 września w ramach Akademii Active Citizens mają przygotować osoby uczestniczące do prawidłowego wykorzystania sketchnotingu w codziennym życiu, w nauce, pracy, z dziećmi, w rodzinie. Nauczymy się tworzyć obrazy motywacyjne, plakaty, notatki, zahaczymy o  współczesną kaligrafię. Zajęcia poprowadzi Vitezslava Hoffmann.

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 16.09.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Numer faxu: 58 760 72 15.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 18.09. 2018 rW czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

O szkoleniu

Szkolenie będzie polegało na wstępnym zapoznaniu się z tym, w jaki sposób działa nasz mózg, jak wykorzystać jego możliwości. Następnym, już praktycznym, krokiem będzie nauka podstawowych ikon, zasad. Wszystko przeplatane będzie grami, nie tylko dla nauki, ale też o charakterze integracyjnym i pokazanie, w jaki sposób sketchnoting można włączyć do życia towarzyskiego.

Vitezslava Hoffmann – nauczycielka SP nr 82 w Gdańsku, absolwentka Uniwersytetu Masaryka w Brnie w Czechach. Liderka i trenerka grupy Myślenie wizualne w centrum doszkalania nauczycieli Kreatywna Pedagogika w Gdańsku. Sketchnoterka i facylitatorka na konferencjach edukacyjnych, ilustratorka projektu edukacyjnego FitEdukacja, Edunews. Ilustratorka książek i poradników dla dzieci oraz związanych ze sportem. Autorka innowacji pedagogicznej „Myślenie wizualne – nauka tworzenia notatek w szkole”, autorka projektów dla świetlicy szkolnej. Moderatorka grupy „Myślenie wizualne w edukacji” na Facebooku. Autorka fiszek pomocnych do nauki języka czeskiego i nie tylko. Lektorka i  tłumaczka języka czeskiego, doceniona w roku 2017 nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za edukację.

Więcej informacji o szkoleniu

Powiązane projekty