godz.11.00, 14.00 – Gdańsk, ul. Sobótki 20
godz.12.30 – Gdańsk, ul. Sosnowa 2

8 kwietnia 2017, 11:00 - 8 kwietnia 2017, 15:30

Do tej pory uczestnicy i uczestniczki Gdańskich Miniatur odkrywali tajemnice gdańskich uliczek na Osieku, Głównym, Starym i Dolnym Mieście oraz na Starym Przedmieściu. W kwietniu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do Wrzeszcza na spacer szlakiem drzew. 8 kwietnia rodziny i grupy nieformalne (wstęp wolny), a 27 kwietnia szkoły (obowiązują zapisy: miniatury@ikm.gda.pl).

Tym razem dowiemy się, o czym szumią drzewa we Wrzeszczu. Zaczniemy od ulicy Sobótki, zobaczymy świątynie z XIX i XX wieku, poznamy historię kościoła św. Piotra i Pawła oraz obrzędy Nocy Świętojańskiej. Kolejny przystanek naszej wędrówki to ulica Akacjowa, przy, której znajduje się galeriowiec, najstarszy budynek tego typu w mieście. Następnie wybierzemy się na jedną z najdłuższych ulic w Gdańsku – Jaśkową Dolinę. To tu otworzono jeden z pierwszych Parków Miejskich w Europie. Zobaczymy Teatr Leśny i najdłużej funkcjonującą remizę strażacką w Gdańsku. Kwietniowy spacer zakończymy na ulicy Sosnowej – mówi Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

 


8 kwietnia: „Tajemnice gdańskich uliczek – O czym szumią drzewa – Wrzeszcz” gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych

Godziny i miejsce spotkań: godz.11.00, 14.00 – Gdańsk, ul. Sobótki 20, godz.12.30 – Gdańsk, ul. Sosnowa 2
Informacje: miniatury@ikm.gda.pl. Najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Spacery są bezpłatne i trwają ok 1,5 godziny.

Powiązane projekty