Zapraszamy na dwa grudniowe spacery Gdańskich Miniatur ulicami Dolnego Miasta, przeznaczone zarówno dla rodzin, jak i szkół. Spacer dla grup nieformalnych i rodzin odbędzie się w sobotę 17 grudnia, a dla szkół w środę 21 grudnia. Tematem przewodnim pieszych wycieczek po dzielnicy staną się ulice związane z ptakami. Wstęp wolny.

Bezpłatne spacery będą dobrą okazją do zgłębienia historii dawnej łaźni miejskiej i zapoznania się z ofertą kulturalną obecnie działającego tam Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wycieczkę ubarwią także opowieści o tramwajach konnych jeżdżących niegdyś po tej dzielnicy oraz o skomplikowanych dziejach ulic w okolicy, których nazywaniu po II drugiej wojnie światowej towarzyszyły liczne pomyłki. Uczestnicy spaceru będą również mogli obejrzeć zarówno stary szpital, jak i współczesne murale. Wędrówkę po Dolnym Mieście zwieńczy wizyta w dawnych koszarach wojskowych na terenie obecnie funkcjonującej tam Akademii Muzycznej.

Spacer może mieć formę indywidualną dzięki mapce zamieszczonej na naszej stronie lub pod patronatem portalu iBedeker w towarzystwie przewodniczki, Ewy Czerwińskiej.


21.12.2016, Gra miejska dla szkół: Tajemnice gdańskich uliczek. Ptasie zakamarki – Dolne Miasto
Godziny: 10.00, 11.30, 13.00
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym miniatury@ikm.gda.pl do 14.12.2016.
Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe (od klasy IV) i szkoły ponadgimnazjalne
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Maksymalna ilość osób zgłaszanych: 30 osób
Maksymalna ilość osób w grupie podczas spaceru: 50 osób
Koszt: bezpłatne
Przy zgłoszeniach mailowych na adres miniatury@ikm.gda.pl prosimy o podanie nazwy szkoły, instytucji kultury lub grupy nieformalnej i ilości uczestników, a także preferowanej godziny oraz nazwisk i numerów telefonów do osób, które będą towarzyszyć grupom dzieci i młodzieży (1 opiekun na 15 osób).

Powiązane projekty