Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

7 grudnia 2017, 18:00 - 7 grudnia 2017, 20:00

Jak to jest, że dla niektórych wazon z PRL-u to jednak „wazon optyczny” projektu Jana Sylwestra Drosta? Dlaczego niektórzy na wystawie „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym w Krakowie zatrzymują się i podziwiają meblościankę Kowalskich a inni przechodzą obok niej obojętnie? Wszystko wytłumaczy nam Daniel Stoiński. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Wstęp wolny.

Obecny trend na powojenne wzornictwo przemysłowe pozostawia wiele pytań w tej materii, często niedopowiedzianych i otwartych. Dlatego warto spotkać się i porozmawiać o obiegu naszego dizajnu, tych niechcianych skarbach, które stają się jednak pożądane. Porozmawiamy przede wszystkim o meblach. Czym różnią się bestsellery sieciówek od śmietnikowych znalezisk, w co i jak rozsądnie inwestować?

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonowaniem przedmiotów vintage zapraszamy na spotkanie z Danielem Stoinskim – założycielem sklepu Pikasy Sklep oraz pracowni Daniel Stoiński Redesign. Opowiemy o budowaniu kolekcji i porozmawiamy o samodzielnym wyszukiwaniu i odnawianiu.

*fot. Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.


Spotkanie „Niechciany design – skarby w naszych domach” z cyklu koLEKCJE

7 grudnia, godz. 18.00

Wstęp wolny