Zapraszamy 10 grudnia o godz. 14.00 na ostatni spacer po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w tym roku. Oprowadzać będzie Anna Miler, która opowie o pracownicach Stoczni Gdańskiej i uczestniczkach strajku w zakładzie w sierpniu 1980 roku. Spacer jest organizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w ramach którego zostanie wręczona Nagroda Równości Prezydenta Miasta Gdańska.

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: „Praktyk/ Praktyczka” (za codzienną pracę na rzecz równych szans i sprawiedliwości społecznej oraz przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców Gdańska), „Wizjoner/ Wizjonerka” (za wizjonerskie pomysły i idee w dziedzinie równych szans i sprawiedliwości społecznej oraz przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców Gdańska) i „Bohater/Bohaterka” (za bohaterskie działanie na rzecz równych szans i sprawiedliwości społecznej oraz przeciwdziałanie dyskryminacji wśród mieszkańców Gdańska).

Spacer po Stoczni Gdańskiej rozpocznie się 10 grudnia o godz. 14.00. Wstęp wolny. Wymagane zapisy.

tel: 58 301 2016
e-mail: kontakt@ikm.gda.pl
pon.-pt., godz. 10.00 – 18.00
sob.-niedz., godz. 12.00 – 16.00

Oprowadzać będzie Anna Miler – animatorka kultury, kulturoznawczyni i politolożka, członkini grupy Metropolitanka i autorka trasy strajkowej. Współtworzyła i koordynowała trzy edycje projektu “Stocznia jest kobietą…”. Pracuje jako koordynatorka projektów edukacyjnych w Fundacji Wspólnota Gdańska. Członkini Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i zarządu Stowarzyszenia Arteria.

Więcej informacji o obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w Gdańsku. 

Powiązane projekty