Robert Michniewicz 

Dolina szpiegów 

 

Wydawnictwo Czarna Owca 

Premiera 27 marca 2024 

 

 

Walka wywiadów, bohaterstwo, zdrada i miłość w dramatycznych realiach II wojny światowej 

Nowy mistrz powieści szpiegowskiej powraca! 

Rok 1944. Świat ogarnięty wojną. 

Kapitan Abwehry, Carl von Wedel, pracujący dla polskiego wywiadu, trafia na ślad groźnego niemieckiego agenta działającego na terenie Wielkiej Brytanii. Wysłany do tajnej szkoły wywiadu w Zakopanem, odkrywa ukryte archiwum Abwehry. 

W londyńskim Sztabie Naczelnego Wodza zapada decyzja o zdobyciu ważnych dokumentów. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, w którym cichociemni rywalizują z hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa, podejrzewającymi von Wedla o współpracę z aliantami.  

Czy operacja komandosów ma szansę powodzenia? Czy Polacy są skazani na porażkę?  

Dolina szpiegów to  powieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia. 

 

Robert Michniewicz –  były oficer wywiadu. Autor powieści szpiegowskiej Partnerzy. 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk. W 1984 roku jako jeden z prymusów ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W wywiadzie przepracował 23 lata, z czego 11 lat działał za granicą. Realizował zadania wywiadowcze na Bliskim Wschodzie, w Ameryce i Europie. W 2006 roku w stopniu podpułkownika przeszedł na emeryturę.  

W wolnych chwilach czyta literaturę sensacyjną i marynistyczną, podróżuje i uprawia sport.  

RECENZENCI O KSIĄŻCE 

Nazywa się Michniewicz. Robert Michniewicz. I pisze powieści szpiegowskie. Nieodkładalne! Przekonajcie się sami. Ja z „Doliną szpiegów” zarwałam kilka nocy! 

Marta Matyszczak KawiarenkaKryminalna.pl 

 

 

Podwójne życie tajnego agenta w Berlinie, którego każdy krok może być tym ostatnim. Sam środek II wojny światowej, skomplikowana gra wywiadów, miłość, lojalność, śmiertelne niebezpieczeństwo – szaleństwo emocji! To mroczny thriller historyczny o złożonych wyborach, wojennej rzeczywistości i ludziach, którzy w obliczu zagrożenia odkrywają swoje prawdziwe oblicze. Pełna napięcia rozgrywka, której nie sposób sobie odmówić. 

Olga Kowalska z WielkiBuk.com 

 

Niesamowita powieść gatunkowa, w której militarna walka polskich komandosów łączy się z wielką polityką,  bardzo nieoczywistym spiskiem i buzującymi namiętnościami,… doskonała próba od twórcy książki „Partnerzy. Początek”.  

Marcin Waincetel KulturaKryminału.pl 

„Dolina szpiegów” to po mistrzowsku skonstruowany thriller szpiegowski. Książki tego gatunku czytam pasjami od licealnych czasów, ale ta jest zdecydowanie najlepsza! Przebiła nawet moją ukochaną „Tożsamość Bourne’a” Roberta Ludluma. Akcja zawładnęła mną bez reszty do tego stopnia, że nawet w snach pomagałam Carlowi von Wedelowi umknąć przed hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa. Jednak ostrzegam, by po książkę Roberta Michniewicza nie sięgać wieczorem, kiedy następnego dnia trzeba rano wstać do pracy. Może się skończyć niezbyt przyjemną rozmową z szefem… 

Małgorzata Chojnicka ZbrodniawBibliotece.pl 

Agenci wywiadu, pościgi, tajemnice, dynamiczna akcja oraz… idealnie wyważona dawka miłości, a to wszystko osadzone w dramatycznych realiach II wojny światowej. “Dolina szpiegów” Michniewicza” to wybuchowa mieszanka, wstrząsająca rodzimym gatunkiem szpiegowsko – sensacyjnym. Wreszcie mamy autora na miarę Ludluma czy Folletta!  

Kamila Strykowska-Momot @ksiazkowe_wojaze 

 

Robert Michniewicz w „Dolinie szpiegów” wodzi czytelnika na pokuszenie i z każdą stroną rozbudza coraz większą ciekawość. Główny bohater Carl von Wedel skradnie serce nie tylko Lotty…. Serdecznie polecam! 

Żaneta Gutowska @ksiazka_na_przesluchaniu 

 

Jak powiedzieć, że książka była fantastyczna? Może tak: a kiedy będzie kontynuacja? „Dolina szpiegów” porywa już na wstępie i do samego epilogu nie puszcza czytelnika. Przeczytajcie ten bestseller! 

Katarzyna Pessel Takijestswiat.blogspot.com  

 

Prawdziwa gratka dla miłośników gatunku.  Chapeau bas Robert Michniewicz. GORĄCO POLECAM 

Anna Pruska @zaczytana_anna