Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

17 stycznia 2019, 17:00 - 17 stycznia 2019, 18:30

W związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz Gdańsku odwołujemy wydarzenia Instytutu Kultury Miejskiej w dniach 15.01-21.01.


Demonologia ludowa i walczące zwierzęta z marginesów średniowiecznych manuskryptów w wersji UPDATE. Czyli zapraszamy na niezwykłe obchody Dnia Domeny Publicznej pod hasłem najbardziej pomysłowego wykorzystywania zbiorów z domeny publicznej! 17 stycznia od 17.00 do 20.00!

Co dokładnie w planach?

  • 17.00 Z twórcami gry Inkulinati (Yaza Games) o pomyśle na grę i jej tworzeniu porozmawia Marta Tymińska.
  • 18.30 Z autorem Projektu Upiór – Łukasz Kozak (Stare obrazki ze zwierzętami, Discarding Images) o demonologii ludowej porozmawia prof. Andrzej Kowalski, a następnie przedpremierowo pokażemy animację autorstwa Kajetan Obarski (Obarski, Kiszkiloszki), w której Adam Strug zadebiutuje w roli lektora!Animacja „Strzygoń i jak sobie z nim radzić” została zrealizowana dzięki Instytut Adama Mickiewicza.

Inkulinati jest pełną ekscentrycznego humoru strategiczną grą turową o bitwach zwierząt ze średniowiecznych iluminacji.
Gracz wciela się w średniowiecznego iluminatora, i za pomocą Żywego Inkaustu rysuje armię kreatur, którą dowodzi, by pokonać kolejnych przeciwników i zostać Mistrzem Iluminacji.

Yaza Games to studio gier indie z Polski. Tworzymy gry osadzone w niezwykłych światach, w których gracze będą mogli oderwać się od rzeczywistości. Poznaliśmy się w Warszawie na kursie tworzenia gier Game Dev School. Obecnie pracujemy nad Inkulinati – pełną ekscentrycznego humoru strategią turową o walkach zwierząt ze średniowiecznych iluminacji.

Powiązane projekty