Zakład Kulturalny
aleja Rzeczypospolitej 8
Gdańsk

9 grudnia 2023, 10:00 - 10 grudnia 2023, 14:30

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów:  sobota 120zł, całość – 200zł

Przymorze LAB to cykl profesjonalnych warsztatów tanecznych i choreograficznych dla osób zawodowo i niezawodowo zajmujących się tańcem. Zajęcia odbywać się będą w dwóch pasmach warsztatowych – jako Spotkania w Praktyce oraz Weekendowe Warsztaty Choreograficzne. 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Zakładzie Kulturalnym od września do listopada 2023 roku.

Weekendowe Warsztaty Choreograficzne to spotkania dedykowane grupie osób zainteresowanych sztuką budowania choreografii i rozwijania swojej techniki tańca oraz sprawności fizycznej.

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój języka ruchowego, otwartość na działania interdyscyplinarne i wspieranie kreatywności w tworzeniu choreografii przy użyciu specyficznej techniki tanecznej.

 

9–10 grudnia, sobota–niedziela 

Prowadząca: Sara Kozłowska

„Świadome Ciało Ruchome”

Godz.:

sobota:
10:00-12:30, 13.30-15.30
niedziela:
9:00-11:30, 12:30-14:30

 

O warsztatach:

„Świadome Ciało Ruchome” to intensywny warsztat inspirowany poszukiwaniami w obszarze tańca, ruchu, pracy z mobilnością odbywającą się z wykorzystaniem obiektów takich jak drewniane klocki, piłki tenisowe, kije. Trening nastawiony jest na zwiększanie świadomości własnego ciała, twórczą pracę indywidualną, z partnerem i w grupie. Eksplorując język ruchu, zanurzamy się głęboko w układ nerwowy, mięśnie i własną kreatywność. Łącząc wielopoziomową pracę ciała i umysłu, poszukujemy nowych możliwości ruchu. Wprowadzając tryb „zabawy” zaczynamy coraz lepiej rozpoznawać i budować nowe wzorce oraz pozwalać sobie na odkrywanie i zwiększanie potencjału własnego ciała. „Świadome Ciało Ruchome” to trening otwarty zarówno na sportowców wszystkich dyscyplin i poziomów oraz amatorów poszukujących nowych metod pracy z własnym ciałem. „Świadome Ciało Ruchome” to research pokazujący, że wielowymiarowy trening potrafi poszerzyć horyzonty i przynieść rozwój zarówno dorosłym, jak i dzieciom, a jednocześnie wspierać budowanie i rozumienie międzyludzkich relacji. Wykorzystując obiekty, „Świadome Ciało Ruchome” pozwala również na odnajdywanie potencjału scenicznego przedmiotów (przy tworzeniu choreografii, spektakli).

Warsztat podzielony jest na: a) pracę solową – skupienie się na jednostce, obserwacja, zwiększanie sprawności/mobilności ciała, praca nad koordynacją; b) pracę z partnerem – gry improwizacyjne, partnerowania; c) pracę w grupie – stymulowanie zależności pracy zespołowej, umiejętność odnajdywania się w grupie i przejmowania inicjatywy, improwizacja zespołowa; d) pracę z przedmiotami – drewniane klocki, piłki tenisowe, drewniane kije, pasy.

 

Dla kogo?

Zapraszamy osoby tańczące i zajmujące się ruchem w wieku 16+ lat.

 

O prowadzącej:

Sara Kozłowska – tancerka, choreografka, performerka, freelancerka, pedagog. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz Akademię Muzyczną w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Od 2010 roku jako tancerka i akrobatka współpracuje z Teatrem V6 w Łodzi, biorąc udział w spektaklach i pokazach komercyjnych. W latach 2011-2016 była związana z Grupą KIJO w Łodzi, z którą uczestniczyła w edycjach festiwalu Dotknij Teatru. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi, biorąc udział w spektaklach, kreując ruch oraz prowadząc zajęcia dla zespołu. W 2017 roku współpracowała z Iloną Gumowską, biorąc udział w dwóch kreacjach. W 2017 roku współpracowała z Anną Banasik, tworząc nagradzany duet „Pomiędzy”. W 2019 roku wzięła udział w spektaklu „SPOT” stworzonym z osobami z Zespołem Downa (chor. Adam Kuza). W 2021 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem oraz animacją kultury oraz została rezydentką programu Przestrzenie Sztuki w Łodzi – Fabryka Lokalnie. W 2022 roku współpracowała ze Sceną Tańca AOIA, biorąc udział w edukacyjnej serii filmów „Ciekawa Sz(t)uka Tańca”. W 2022 roku współpracowała z Operą Królewską w Warszawie, tworząc ruch do spektaklu „Noc Kruków” (reż. Waldemar Raźniak). W 2022 roku została rezydentką programu „Szklarnia – Inkubator Teatralny” Przestrzeni Sztuki w Łodzi, w ramach którego, współpracując z Katarzyną Leszek, tworzy spektakl „PO” oraz razem z Emilią Biskupik została laureatką konkursu Materii w Łodzi na propozycję premiery krótkiej formy choreograficznej w ramach programu Przestrzenie Sztuki.

Instagram

YouTube

YouTube

YouTube

 

Info: przestrzeniesztuki@ikm.gda.pl
Przymorze LAB : [kliknij tutaj]

Wszystkie wydarzenia: [kliknij tutaj]

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej

Program realizowany we współpracy z Zakładem Kulturalnym.