Pracownia MAMYWENE
(Budynek Dyrekcji, pok. 13)
Dyrekcyjna 1, Gdańsk

15 listopada 2018, 16:00 - 15 listopada 2018, 17:00

Na co dzień symbole pośredniczą w międzyludzkiej komunikacji; to dzięki nim możemy się komunikować i rozumieć nawzajem, często bez użycia słów. Każda społeczność posiada swoją symbolikę – świat wartości łączący wszystkich jej uczestników. Jakie więc symbole łączą nas dziś najmocniej? Dowiemy się na warsztatach! Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://symbole.evenea.pl/

Celem warsztatów „Symbole które łączą” będzie namysł na symbolem jako spoiwem społeczeństwa oraz medium codziennych, międzyludzkich interakcji. Uczestnicy zapoznają się również z wybranymi aspektami i technikami tworzenia logotypów.

Mini-wykład połączony z dyskusją zakończy zadanie artystyczne, w trakcie którego uczestnicy wspólnie postarają się stworzyć własne projekty logotypów.

Prowadzący:
Robert Dudas Dolewski – prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

Izabela Mazur – absolwentka Liceum Plastycznego w Zamościu, które ukończyła w 2015 r. na specjalizacji snycerstwo. Obecnie studiuje arteterapię oraz animację filmową na Uniwersytecie Gdańskim. Charakteryzatorka teatralna; współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Jako artystka realizuje się na takich polach jak malarstwo, rysunek, rzeźba w drewnie oraz szeroko pojęta sztuka filmowa.

Dla kogo? Młodzież 16+, dorośli, seniorzy. Zależy nam na różnorodności grupy. Liczba miejsc: 12
Gdzie? Pracownia MAMYWENE (Budynek Dyrekcji, pok. 13)
Dyrekcyjna 1, Gdańsk
Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotykamy się 15 listopada z okazji, ustanowionego przez UNESCO, Światowego Dnia Filozofii.
Warsztaty są częścią programu Filozofia w IKM.

Powiązane projekty