Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
19 września 2019, 18:00 - 19 września 2019, 20:00

Współczesny człowiek staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz ustawicznego weryfikowania siebie wobec zmiennej rzeczywistości społecznej, rynkowej i kulturowej. Coraz częściej też mówi się o tym, że warunkiem zawodowego i osobistego sukcesu jest autokreacja; świadome tworzenie własnego wizerunku – „najlepszej wersji siebie”. Nie brakuje głosów, że również filozofia może dostarczać tu ciekawych, praktycznych wskazówek…

Podczas drugiej część wykładu, pod tytułem „Sztuka opowiadania siebie. Filozoficzne strategie autokreacji” przyjrzymy się różnym strategiom tożsamościowym przez pryzmat współczesnej filozofii dodając przy tym szczyptę rozważań socjologicznych oraz psychoanalitycznych. Jak więc w ciągle zmieniającym się świecie odnaleźć odpowiedź na pytanie „kim jestem?” Dlaczego warto ćwiczyć się w opowiadaniu o sobie? Co z tym wszystkim wspólnego może mieć niejaki Forrest Gump? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć dr Robert Dolewski.

//

Kolejne spotkania z cyklu Filozofia w IKM
10.10.2019 / Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche.
19.12.2019 / Deadpool jako Święty Mikołaj. Czyli kilka słów o postmodernizmie.

//

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia. Od września 2018 w Instytucie Kultury Miejskiej odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów, cykle wykładów, spotkania, projekcje filmowe, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią w tytule. Koordynatorem cyklu jest Sławomir Czarnecki.

Instytut Kultury Miejskiej 2019