Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

19 grudnia 2018, 18:00 - 19 grudnia 2018, 20:00

Sztuka opowiadania siebie. Filozoficzne strategie autokreacji to kolejne spotkanie z cyklu Filozofia w IKM i pretekst do zastanowienia się nad tym, kim jesteśmy. Wykład połączony z dyskusją poprowadzi Robert Dolewski. Wstęp wolny, do zobaczenia 19 grudnia o 18.00!

Współczesny człowiek staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz ustawicznego weryfikowania siebie wobec zmiennej rzeczywistości społecznej, rynkowej i kulturowej. Coraz częściej też mówi się o tym, że warunkiem zawodowego i osobistego sukcesu jest autokreacja; świadome tworzenie własnego wizerunku – „najlepszej wersji siebie”. Nie brakuje głosów, że również filozofia może dostarczać ciekawych, praktycznych wskazówek pozwalających odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się, współczesnym świecie.

Czy istnieją więc filozoficzne metody autokreacji? Na czym polega sztuka opowiadania siebie? W toku wykładu uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób poprzez retrospekcję oraz szereg nietypowych, literackich zabiegów odnaleźć sens naszych codziennych perypetii i odpowiedzieć na niezwykle ważne, filozoficzne pytanie – „kim jestem”?

Powiązane projekty