NIEDZIELA 19.05.2024

15.00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie – spotkanie z Pawłem Łysakiem oraz Pawłem Sztarbowskim.

Wstęp wolny

 

Between.Pomiędzy 2024 

Po ponad dziesięciu latach tworzenia “teatru, który się wtrąca”, dyrektorzy Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski podzielą się z nami swoimi przemyśleniami na temat zarządzania Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Mozolna praca organizacyjna przeplata się na co dzień z konceptualizacją idei i realizacją programu artystycznego. Nasze spotkanie będzie szansą na przyjrzenie się tym działaniom z pewnego dystansu. Jak Teatr Powszechny zmienił się przez te dziesięć lat? Jakie są jego największe sukcesy z punktu widzenia dyrektorów? Czego nie udało się zrealizować?

Rozmowa będzie stanowiła także swego rodzaju kontynuację rozważań wokół “użytecznej fikcji”, które dwa dni wcześniej podejmie w wystąpieniu konferencyjnym Paweł Sztarbowski.

Pojęcie to jest odniesieniem do konceptu amerykańskiego socjologa Jeffrey’a C. Alexandra, zajmującego się m.in. tym, jak różnego rodzaju praktyki oparte na performatywności wpływają na wydarzenia społeczne i polityczne. Podczas spotkania zastanowimy się, dlaczego warto poruszać tego typu zagadnienia w odniesieniu do działań realizowanych w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Goście: Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski

Prowadzące: Małgorzata Woźniak i Katarzyna Kręglewska

Wydarzenie facebookowe: https://www.facebook.com/events/453575503797970/