ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Online na https://youtube.com/ikm_gdansk
15 czerwca 2021, 11:00 - 15 czerwca 2021, 12:30

15 czerwca w godz. 11:00-12:30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej odbędzie się ostatni przed wakacyjną przerwą webinar „Tworzysz? Dbaj o swoje prawa” z cyklu Sztuka to praca. Tym razem zajmiemy się tym, jak – podczas podejmowania różnorodnych współprac – zadbać o swoje prawa, bezpieczeństwo i interesy. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Maciejewski.

 

Podczas spotkania opowiemy o tym:
– z jakich elementów składa się umowa cywilno-prawna (umowa o dzieło i umowa zlecenie),

– dlaczego warto przeczytać dokładnie umowę zanim się ją podpisze i na jakie jej elementy trzeba zwrócić uwagę,

– co jest szczególnie istotne w części dotyczącej przekazania praw autorskich,

– jak wypełniać oświadczenie do celów podatkowych i jak obliczać kwotę netto – „na rękę” – w przypadku różnych typów umów,

– będzie też czas na Wasze pytania 🙂

Prowadzący:

Mikołaj Maciejewski – z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu – koordynator, producent wydarzeń kulturalnych i szkoleniowiec. Przez niemal dwie dekady pracował dla Fundacji Malta oraz Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, gdzie nauczył się nie tylko, jak efektywnie tworzyć wydarzenia kulturalne, ale także – jak skutecznie zarządzać organizacjami sektora kultury. Stale zdobywa nową wiedzę i umiejętności, które chętnie przekazuje uczestnikom warsztatów i szkoleń. Od 2015 roku zajmuje się także audience development, w szczególności wpływem zmian w zarządzaniu organizacjami kultury, programowaniu ich działań i prowadzeniu polityki na budowanie trwałych i obustronnie satysfakcjonujących relacji z odbiorcami ich działań. Jest współzałożycielem NU Foundation oraz właścicielem firmy szkoleniowo-produkcyjnej AudienceLab.

 

Powiązane projekty